כאשר חיסכון הוא לא חיסכון.

pan1
לפעמים אני רוצה לקנות משהו, אבל לא לשלם הרבה כסף, ואני  מתחילה לחפש באינטרנט איפה אפשר לקנות דומה אבל יותר זול. ולפעמים מה שאני מקבלת מאכזב ביותר, טוב שעם השנים למדתי לדחות רצונות בלתי הגיוניים ולבזבז פחות כסף.

הפעם אני אספר לכם סיפור של אכזבה. בקניות, גם בחנויות וגם באינרטנט לפעמים קוראים דברים כאלה, ולכן חשוב לדעת, וחשוב להבי איך להנעמה מהם.

אני אוהבת תכשיטים. מאד. אבל כמו ציפור פשוט שמה אותם בקופסה ומוציאה רק לעתים רחוקות. לכן לא כדי לקנות לי תכשיטים יקרים. אבל מאד רציתי צמיד של פאנדורה. אני מניחה שאתם מכירים פאנדורה. אצלנו בעיר בקניון יש חנות של פאנדורה, כל פעם שאני נכנסת לקניון, אני נכנסת לחנות זאת ומבטיחה לעצמי לקנות צמיד של פאנדורה… אחר כך, שיהיה לי כסף מיותר (חחחח) או אולי בעלי יכול לקנות לי מתנה?  בעצם מצב לא כזה גרועה, אני כן יכולה לקנות לעצמי צמיד של פאנדורה, רק זה יהיה בזבוז, כי אני כמעט ולא משתמשת בתכשיטים.

 

pan2
3000 שח לצמיד – מחיר שאני לא אשלם, כי אני יודעת שצמיד היקר והיפה הזה ישכב לו בקופסה חשוכה כל החיים. זה עצוב. לכן הלכתי כמו תמיד לאיביי לחפש חיקויים זולים. מצאתי. יותר מזה מצאתי חיקויי מאד זול – 20 ש"ח. ובתמונה זה נראה חמוד. טוב, אני לא באמת ציפיתי שחיקוי ב- 20 ש"ח יראה כמו פאנדורה אמתית, אבל לא רציתי שזה מיד יראה כמו חיקוי ב- 20 ש"ח.

pan3

וכאן מגיעה אכזבה. צמיד נראה פשוט חיקוי זול. רק בצילום טוב באתר איבייי זה היה נראה סביר. אבל בחיים ישר רואים שזה חיקויי זול.

 

pan4

טוב, זה לא הלך לפח, אני פשוט נתתי מתנה לבת שנתיים וחצי שלי, היא עוד לא מבינה הבדל בין חיקוי זול לדבר יקר אוריגינלי.

אבל כאן אני רוצה להגיד לכם – 20 ש"ח האלה פשוט זרקתי לפח. כי הכל התחיל מרצון שלי לקנות משהו שאני לא באמת צריכה. הרי אני יודעת שאני לא אשים צמיד. לא הלכתי לקנות צמיד יקר, נכון, וזה כבר טוב, אומר שאני התבגרתי, כי בעבר הייתי בהחלט עושה את זה, אבל עדיין יש לי דחף חזק מאד לקנות משהו שאני רוצה אבל לא צריכה. וכאן צריך לחשוב – לא כל חיקוי הוא חיקוי שניתן להשתמש בו, לפעמים זה פשוט אכזבה גדולה. ולא כל דבר שרוצים לקנות צריך לקנות, אפילו שזה עולה קצת כסף, כי זה עדיין כסף שהולכים לפח.

טוב, האמת אצלי זה לא הולך ממש לפח, כי יש לי בת קטנה והיא מאד אוהבת תכשיטים והיא לא מבינה מתי זה חיקוי מתי זה צמיד של 3000 שקל, אז היא קיבלה פאנדורה ב- 20 ש"ח ממני מתנה, היית מאד ומאד מרוצה מהעניין .

 

Share This:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *