הנעלה

shoesכאן אני רוצה לספר לכם איך קונים נעליים באינטרנט בלי למדוד. הרי זה מה שמפחיד רוב האנשים "איך אני אקנה, יש לי רגל בעייתית. איך אני אקנה בלי למדוד?". כל פעם שאני  ממליצה למישהו או מישהי על אחד מאתרי נעליים, זהו תלונות שאני שומעת.

אז מה עושים? אני באופן אישי רואה שיש 3 אפשרויות לפעול (טוב, 4, אבל אחרונה היא פשוט לא לקנות באינטרנט, שזה ללא אופציה מבחנתי).

ארוכה:

ללכת לקניון, למצוא חנות שמוכרת אותם מותגים, למדוד, לרשום דגם ואיזה מידה מתאימה. לחזור הביתה להיכנס לאתר ולהזמין.

יתרון: אתם תדעו בדיוק מה להזמין.

חסרון: יש הרבה מותגים שלא נמכרים בארץ, במותגים שכן נמכרים בארץ יש דגמים שלא נמכרים בארץ. חוץ מזה הדרך הזאת ארוכה מידי, וכשמודדים אז יש דחף חזק כבר לקנות.

כמה דוגמאות של מותגים שאפשר למדוד בארץ: Clarks , PikolinosECCOGeoxDrMartens

מדעית:

ללכת לאינטרנט, לחפש מדריך לקביעת מידת כף הרגל. למדוד כף הרגל כמו שכתוב במדריך, לעשות זאת שלוש-ארבעה פעמים, בבקרים ובערבים, בחורף ובקיץ.  לעשות ממוצה של מדידות. וכך לקבוע מידה של נעל.  אחד ממדריכים כאלה תמצאו כאן.

יתרון: בעיקרון אם עושים זאת פעם בדייקנות אז תקבלו מידה שלכם מדויקת כולל רחוב הרגל.

חסרון: במדידות תמיד יש טעויות. ומידות הנעליים למרות שצריכים להיות סטנדרטיים הם לא. כלומר כל מותג יש לו מידות קצת אחרות.

דרך שלישית, שלי:

תוציאו כל הנעליים שלכם מהארון. גם נעלי ספורט, גם סנדלים, גם מגפיים. כולם. תסתכלו איזה מידות הם. האם כל הנעליים אותה מידה? אז אין בעיה – פשוט תזמינו את המידה הזאת. אולי יש שוני – נעלי ספורט מידה אחד גדולים יותר? או אולי מגפיים מידה גדולה יותר? או אולי נעלי ספורט רק ממותג אחד?

בעצם מה שאני מציאה לעשות – להשקיעה קצת מחשבה במידת נעליים מתאימה ספציפית לך.

אולי אין לכם מספיק נעליים בבית בשביל להסיק מסכנה? לא נורה. פעם אחד שאתם בקניון – תכנסו לכמה חנויות נעליים ותמדדו כל מיני נעליים של כל מיני חברות – ותרשמו איזה מידה הייתה מתאימה.

ככה אני עשיתי. ואתם יודעים מה? יש לי באמת רגל בעייתית. רחבה ועליה גבוהה. ולפני כמה שנים חשבתי שאני בחיים לא יוכל לקנות נעליים באינטרנט. אבל עובדה. תוך 5-6 שנים שאני קונה נעליים באינטרנט החזרתי רק 2 זוגות.

חסרון: שיטה זו דורשת זמן וקצת מחשבה.

יתרון: אפשר להסיק מסכנות לגבי מידות וצורות נעליים מתאימים ספציפית לרגל שלך.

_____________________________________________________________________

איפה קונים?

javari.frjavari.de : שני האתרים האלה הם חברות בת של אמזון (וזה אומר שלא צריך להירשם מחדש, אם נרשמתם לאמזון  כבר) שמתמחים בנעליים ותיקים. משלוח הוא 19 יורו ושולחים חבילה עם חברת ups, כך שתוך 3-4 ימים הזמנה אצלכם בבית. גם לא צריך לדאוג למסים בארץ – בעט ההזמנה אתר מוסיף לתשלום "מיסים צפויים" – במקרה ואתר לקח יותר – מחזירים כסף ישר לכרטיס אשראי אחרי חודשיים.  הכי משתלם לקנות בסוף העונה, כאשר הנחות יכולות להגיע עד סה"כ 80%. אופן התשלום: רק כרטיס אשראי.

 

zappos.com , 6pm.com : שני אתרי ענק אמריקאים למכירת נעליים, בגדים, תיקים, ארנקים. אתר 6pm הוא חנות עודפים של zappos. בסופי עונה יש מבצעים מטורפים. מבחר ענק של מותגים. אתרים אמריקאים, כמובן אין משלוח ישיר לישראל.  לא נורא! היום יש חברות שילוח, כמו buy2usa שב- 20$ סה"כ שולחת זוג נעליים לישראל. תוך שבועה המשלוח מגיעה הביתה עם השליח. במקרה ועברתם סף של 75$ תצטרכו לשלם מס בשווי של 18% מעלות המוצר.  שעדיין בהרבה מקרים זה יוצא משתלם. אופן התשלום: כרטיס אשראי.

 

allsole.com  : אתר אנגלי למכירת נעליים ממותגים יוקרתיים. משלוח חינם. בד"כ מחירים מאד גבוהים, אבל לפעמים בסוף עונה, או כאשר נשארה מידה אחד מדגם מסוים – אפשר למצוא נעליים מאד טובים במחיר מאד מצחיק. שווה לדבוק אותו מידי פעם. אופן התשלום: כרטיס אשראי או פייפאל.

asos.com: חנות מאנגליה. הם מוכרים גם מותג שלהם – asos וגם מותגים יודעים בעולם. מידי פעם יש הנחנות ומבצעים, לפעמים שולחים במייל קוד  להנחה נוספת. משלוח חינם. אופן התשלום: כרטיס אשראי או פייפאל. 

Share This:

‏4 תגובות על “הנעלה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *