etsy.com

etsy.com – אתר שנפתח בשנת 2005 במטרה לתת מקום לאנשים שעושים עבודות יד , למכירה דברים עתיקים (וינטאז') וחלקי אספקה לעבודות יד. זה שלוש מחלקות שניתן למצוא באתר למכירה. עד שנת 2013 היה אסור למכור משהו שלא עשיתם באופן מלא בעצמך, מהתחלה עד הסוף. ובשנה שעברה אתר שינה חוקים שלו, ועכשיו ניתן למכור גם אם חלק מהנמכר נעשה במקום אחר, כמובן בציון שזה נעשה.

אטסי הוא כמו איביי אבל לעבודות יד – אתר מהווה רחוב נחלת בינימין בתל אביב, כל בן אדם שיודע ורוצה ליצור משהו עם ידיים יכול לפתוח באטסי חנות ולמכור דברים שהוא עושה – תמונות, תכשיטים, בגדים, תיקים, ארנקים, פוסטרים, קוסמטיקה,  צעצועים ועוד ועוד.

מה עוד אפשר למצוא באטסי? כל המרכיבים לעבודות יד – כלומר אם אתם רוצים לייצר משהו, אז גם במוצרי ביניים תוכלו למצוא באטסי, כגון בדים, קופסאות פלסטיק, מעטפות, מדבקות, מחברות, וכו'.

קטגוריה שלישית שמותרת למכירה באטסי זה וינטאג'. אם יש ברשותכם מוצר שגילו מעל 25 שנה, הוא מוגדר כוינטאג' ואפשר למכור (או לפחות לנסות למכור אותו באטסי).

מה אסור למכור באטסי? אסור למכור מוצרים מיוצרים בצורה תעשייתית, כלומר ברגע שמפעל מייצר מוצר – אסור למכור אותו באטסי. האם זה אומר שאין מוצרים מיוצרים תעשייתית באטסי? יש, כמו באיביי יש זיופים, כך באטסי יש מוצרים מיוצרים תעשיתיית, אבל אתר מקפיד לסגור חנויות כאלו, ומבקש ממשתמשים לדווח באם תמצאו חנות כזאת באטסי.

כך נראה אתר היום:

etsy-1

כדי להירשם לאתר (אנחנו מדברים על לקנות, לא למכור), צריך ללחוץ על Register. ולמלא פרטים הבאים:

etsy-2

כל בן אדם יכול להירשם כקונה ואחר כך גם לפתוח חנות, לתת לחנות שם ולהתחיל למכור – אין צורך להירשם פעמיים.

 

אחר כך, שתרצו לקנות, אפשר למלא כתובת. עכשיו אתם בעצם בתוך אטסי ואפשר לחפש דברים מעניינים. יש כמה אפשרויות – למשל, אפשר ללכת בצד שמאל במחלקה שאתם מחפשים ולראות מה אתר מציאה, או להכניס מילת מפתח בשורת חיפוש,

etsy3

כמו שאתם רואים, ברגע שמתחילים להקליד מילת מפתח, אתר מציאה בעצמו כל מיני אפשרויות. האם מחפשים שרשרת זהב? האם מחפשים שרשת עם שם? או אולי עם לב?  אם יש לכם בעיה עם תרגום לאנגלית, אז קודם אני הכנתי מדריך קטן ויזואלי לתכשיטים  שאולי יכול לעזור, דבר שני, תשתמשו ב- google translate, אומנם, לא כדי לכתוב אתו מכתבי עבודה, אבל לצורך חיפוש באטסי הוא מספיק טוב.

מצאתם משהו מעניין. מה עכשיו?

etsy5

קודם כל, כדי לדעת, שאפשר לשנות מטבע – פשוט צריך ללחוץ על מילה USD שליד מחיר, ואתר נותן מספר אפשרויות. אם זה נוח לכם – תשנו לשקלים. אני מעדיפה דולרים תמיד.

תמיד, תסתכלו בכל התמונות של פריט, ותקראו בעיון תיאור הנמכר, אם זה לא ברור, תעתיקו ותכניסו למתרגם של גוגל. אולי זה משהו לא מתאים?

דבר חשוב שני, עלויות המשלוח, לכו עם החץ האדום ל- Shipping and Policies – שם כתוב בבירור כמה עולה לשלוח. תקראו גם חוקי החזר. כאן, להבדיל מאיביי מוכר יכול לא לקבל החזרים, כי מוצר יכול להתקלקל, או יכול להיות שהוא מותאם לקונה, ואז לא ניתן להחזיר. שימו לב, אם מוכר כן (ובדרך כלל מקבלים החזרים) מקבל החזר, האם האו מחזיר גם עלות המשלוח (בדרך כלל לא).

etsy6

תשלום: נהוג שאטסי מקבל פייפאל, אבל אני ממליצה בכל אופן לשים לב האם מוכר ספציפי מקבל פייפאל או לא. כמובן להסתכל מה מחיר משלוח לישראל, זה כבר אמרתי.

אני ממליצה: אם משהו לא ברור לכם בתיאור המוצר, תפנו לבעל החנות, מכיוון שחנויות אלה חיות ממוניטין טוב, בדרך כלל הם עונים מהר ולעניין.

איך יודעים האם מוכר הוא מוכר אמין?

etsy7

בדומה לאיביי אתר אטסי חיי ממוניטין טוב. ככל שמוכר מוכר יותר פריטים, ככל שמשירים לו  יותר פידבקים, כך הוא אמין יותר. סימנתי עם חץ אדום מספר מכירות – אלפים זה מאד מאד טוב. חוץ ממכירות, כדי לקרוא גם פידבקים, במיוחד אם יש פידבקים לא טובים.

כמובן, שהכי טוב לקנות מחנויות שמישהו ידוע לכם כבר קנה, קיבל, והמליץ לכם. מצד שני, אני קניתי הרבה רק מחיפוש בלי לקבל המלצות אישיות ואף פעם לא התאכזבתי – קראתי בזהירות, כאשר הייתי צריכה פניתי למוכר לקבל הסברים נוספים, כולל תמונות נוספות אם היה לי חסר, ורק אז עשיתי החלטה. תזכרו שום דבר לא בורח ממכם.

 

etsy – אתר מעולה, תולו למצוא בו דברים שלא תמצאו באף מקום אחר, יש חנויות של אנשים שעושים בדיוק את מה שאתם מחפשים ומוכרים את זה לא יקר. אני כמה קניות שלי מאד מוצלחות עשיתי באטסי.

קניות מוצלחות!

Share This:

18 thoughts to “etsy.com”

 1. תודה רבה על כל ההדרכה
  אם אני רואה מוצר שאני רוצה, ואני רוצה לדעת כמה פעמים כבר מכרו ממנו, אפשר?
  איך אני יכול לדעת איזה סוג מוצר נימכר יותר ומה פחות?

  תודה

  1. הי
   אי אפשר לראות כמה פעמים מכרו מוצר ספציפי. אפשר לראות כמה מכירות עשה מוכר ומה הוא מכר.
   בשני דרכים – או נכנסים מתחת למוצר איפה שכוכביות – שם אפשר לראות תגובות ומוצרים (לא רק מוצרים, אבל כאשר יש תגובה)
   או בצד שמאל בחנות יש sales לוחצים ומגיעים לכל המוצרים שנמכרו.

 2. היי תודה על הכתבה, אולי תדעי לענות לי – פעם ראשונה שאני רוצה לבצע קניה מהאינטרנט. אם אני רוצה לקנות מאתר ETSY ולהזמין זוג עגילים מחו"ל והתשלום הינו דרך פייפאל, האם מעבר לסכום הרשום באתר עבור המוצר (כ-30 דולר כולל משלוח לארץ) יהיו לי הוצאות נוספות? כלומר מן הסתם הכסף בחשבון שלי בשקלים וכדי לשלם למוכרת פייפאל תעביר את הסכום לדולרים, ואז יש סכום המרה? תודה רבה.

 3. היי,

  יש דרך להוזיל עלויות משלוח?
  מצאתי מס' פריטים אותם אשמח לרכוש אך יצא שהמשלוח עולה יותר מהפריט עצמו. (המשלוח יצא למעלה מ- 50 ש"ח, בעוד שהפריט עצמו היה סביב ה- 20 ש"ח)

  יש דרך טובה יותר לבצע את המשלוח?

  תודה,

 4. היי, יש אפשרות למשלוח מהיא? אם כן תוך כמה
  זמן המשלוח מגיע?
  ואיך אני שולחת הודעה למוכר אני ממש לא מבינה בהזמנות מחול?
  תודה מראש

 5. היי,
  אני רוצה לשלוח לארהב, כמתנה, מספר פריטים שונים מETSY.
  האם הם יישלחו בנפרד, או – אם רכשתי ברכישה אחת את כולם – יש סיכוי שייארז יחדיו ויישלח?
  תודה לך

 6. הי
  לפני תשלום על מוצר שרציתי לרכוש מצוין לי בעמוד מצד ימין שעליי לשלם סכום נוסף מער לעלות המוצר או המשלוח
  This total contains an approximate conversion. You will be charged US$22.55 by the shop kekugi.
  ידוע לך מה זה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *