ebay – שאלות נפוצות

איביי איך לפנות למוכרמכיוון שאני שוב ושוב מקבלת מקוראים שלי אותם שאלות לגבי ebay החלטתי לכתוב (ולהוסיף לפי הצורך) מדריך שאלות-תשובות בנושא איביי.

קודם כל באתר יש כבר 2 כתבות לגבי ebay:

איך נרשמים לאיביי

סוגי מכירות באיביי וטיפים לזכייה בבידים

 

שאילה: איפה אפשר לראות מספר מעקב?

תשובה: קודם כל לא כל מוכר שולח חבילות עם מספר מעקב. בדרך כלל סינים – לא שולחים עם מספר מעקב. וככל שהזמנה זולה יותר כך, סיכוי לקבל מספר מעקב קטן יותר. חוץ מזה שלא כל מספר מעקב הוא כזה שמאפשר לכם מעקב. לראות מספר מעקב ניתן כאשר הולכים באתר ebay לחלק My Ebay ואז בוחרים Purchase History או Summary.  זה נראה כך:
איביי מספר מעקב

כמו שאתם רואים ליד תיאור המוצר יש הרבה מידע – גם תאריך מכירה, וגם מספר מעקב אם יש, וגם תאריך הגעה משוער. עוד טיפ אחד – אם לא קיבלתם מספר מעקב, אפשר לפנות למוכר ולשואל אותו אם יש מספר מעקב, כי לפעמים מוכרים מסיבה כלשהי לא מעדכנים מספר מעקב באיביי.

 

שאלה: איך אפשר לפנות למוכר

תשובה: מאד פשוט!  תכנסו לעמוד של המוכר (לחיצה על שם המוכר), ואז תראו בפינה ימנית מילה Сontact – לוחצים.
איביי לפנות למוכרכמו שאתם רואים את זה בתמונה. אחר כך תקבלו דף ששואל אותכם למה אתם רוצים לפנות למוכר – לגבי פריט מסוים (צריך לבחור איזה פריט) או שאלה אחרת. אם אתם לא יודעים מספר פריט, אז תבחרו שזה לא לגבי פריט מסוים. זהו. תשאלו שאלה. רק תשימו לב שמוכרים לא תמיד עונים תוך כמה שעות, ולפעמים אפילו אחרי 24 שעות אין מענה. יש מוכרים שלא עונים (אני לא ממליצה לקנות מהם), ויש מוכרים שעונים אחרי 3-4 ימים (שזה יכול להיות בסדר כי אנשים חוץ מכירות באיביי לעתים קרובות עובדים גם בעבודה רגילה).

 

שאלה: איך מחזירים פריט באיביי?

תשובה: זה תלוי במוכר. הרי, איביי זה כמו קניון – מקום עם הרבה חנויות וכל חנות יש לה חוקים משלה. פשוט לפני הזמנה אתם חייבים לקרוא מאד טוב את החוקים של החזרה אצל אותו מוכר. אני יכולה להגיד לכם מראש, שרוב המוכרים מבקשים להחזיר תוך 7-10 ימים מרגע קבלת המוצר (כלומר קיבלתם מוצר, שבוע זה אצלכם, ואז חייבים לשלוח). חוץ מזה מבקשים משלוח בדואר רשום (וגם אם לא מבקשים אני ממליצה לשלוח רק דרך דואר רשום עם מספר מעקב, כי אחרת אין לכם הוכחה ששלחתם מוצר חזרה).

 

שאלה: איך מגיע החזר מאיביי?

תשובה: באיביי משלמים רק דרך PayPal, הרי 99% מהמוכרים מקבלים רק פייפאל, וחוץ מזה זה יותר בטוח. אז גם החזר מגיע לפייפאל ואם לא משתמשים בזה די מיד אז כסף פשוט חוזר לכרטיס אשראי. תשימו לב, שבגלל המרות מטבע בעסקאות גדולות יכולים להיות קצת הבדלים בין כמה שילמתם לכמה קיבלתם החזר (תלוי במחיר של דולר באותו יום). אבל אני לא הייתי מודאגת מזה, כי סה"כ מדובר בכמה שקלים בודדים.

 

שאלה: איך מבצעים החלפה באיביי?

תשובה: זה כמו עם החזר. כל חנות, כל מוכר יש לו חוקים משלו. יש מוכרים שלא עושים החלפות, יש כאלה שעושים רק כאשר הם יקבלו ממכם חזרה את המוצר ששלחו. תבדקו בכל חנות וחנות. אבל המלצה אישית שלי – אל תתעסקו עם החלפות. תעשו החזר, או תבקשו כסף חזרה (תלוי מה קרה), אל תבקשו החלפה. למה? כי זה לוקח המון זמן. לדוגמה – קיבלתם מוצר פגום ואתם רוצים החלפה. מוכר מבקש לשלוח מוצר פגום חזרה ומבטיח לשלוח אחד חדש ברגע שהוא יקבל את הפגום, ואתם מסכימים, שולחים מוצר ומוכר כותב שקביל מוצר ושלח לכם מוצר אחר במקום. עובר זמן ואין מוצר, אין מוצר. ואתם מנסים לפתוח קייס – ואופס! עבר זמן. אי אפשר. עד שמוצר ראשון הגיע לקח חודש, ושליחת מוצר פגום חזרה והגעה שלו למור עוד חודש, והוא שולח לכם אחד אחר ואתם מחכים כחודש – זה 3 חודשים! פייפאל מאפשר לפתוח לכם קייס רק עד 45 ימים מרגע ששילמתם (זה חודש וחצי) ואיביי מאפשר לפתוח קייס עד 30 יום אחרי תאריך אחרון משוער של הגעת המוצר. כך שברגע שאתם מבקשים לעשות החלפה – אתם מסכנים את האפשרות שלכם לקבל זיכוי במקרה ומוצר שהוחלף גם פגום או בכלל לא יתקבל.

אז מה עושים? תבקשו להחזיר ולקבל זיכוי. ואז תזמינו שוב. זה בדיוק אותו כסף ואין סכנה.

 

שאלה: איך  יודעים מידה מתאימה באיביי?

תשובה: כמו שאמרתי למלה, איביי זה כמו קניון. הרי אתם לא תכנסו לקניון ולא תתחילו לשאור איזה מידה מתאימה לכם – כי בקסטרו אולי מידה שלכם 38, אבל במתאים לי זהו מידה 34.. באיביי יש מוכרים מאיטליה, מארה"ב, מצרפת, מסין וקוריאה ועוד מלא מקומות בעולם. באיביי יש מותגים מכל העולם – וכמעט כל מותג יש לו מידות משלו. יש מידות של ארה"ב, יש מידות אירופאיות, יש מידות של איטליה, ויש מידות של סין. אני מניחה שרוב השאלה נשאלת לגבי מידות סינית. אבל גם כאן אין תשובה חד משמעית. המלצה שלי: תקראו היטב תיאור המוצר, יש לכם שאלות – תפנו למוכר  עם שאלות נוספות, תשאלו בקבוצות מתאימות בפייסבוק של קניות באינטרנט אולי מישהו קנה וידע להמליץ.

 

שאלה: איך מחפשים לפי תמונה?

תשובה: לא מזמן גוגל הכניס אפשרות לחפש עמודים באינטרנט שיש בהם תמונה ספציפית. אין יותר פשוט מזה. אתם עומדים על התמונה לוחצים עם עכבר לחיצה ימנית, נפתח חלון, בחלון בוחרים search Google for this image וזהו.
איביי איך לחפש לפי תמונהאתרם רואים חץ ירוק? זהו. עשיתם את זה. נפתח עמוד חדש של גוגל עם תוצאות.

במקרה וזה לא עובד (אולי גרסה של גוגל כרום לא מעודכנת, או בכלל אתם לא משתמשים בגוגל כרום..) אז יש דרך אחרת. תכנסו ל-  google.com תלחצו על "תמונות" (או image), ואז בשורת חיפוש תופיע לכם סימן של מצלמה.

איך מחפשים לפי תמונה

תלחצו על סימן של מצלמה והוא פותח לכם שתי אפשרויות או להכניס קובץ או להכניס דרך של תמונה (url). אתם יכולים לשמור תמונה שאהבתם למחשב שלכם ולתת לו קובץ, או יותר קל אפשר לעמוד על התמונה שאתם רוצים לחפש ללחוץ לחיצה ימנית ואז לבחור copy image url (חץ אדום) ואז להכניס את זה לתוך שורה בגוגל שהייתם. זהו.
חיפוש לפי תמונההתוצאות שמתקבלות לא רק מ ebay, אלה מכל האתרים שיש בהם את אותה תמונה (אולי זה אפילו חיובי – כך תגלו אתרים חדשים לעשות בהם קניות אונליין). אבל אם אתם רוצים רק תוצאות מאיביי, אז אני ממליצה אחרי שאתם מקבלים תוצאה בשורת חיפוש של גוגל להוסיף עוד מילה ebay. ואז תוצאה נראית כך:
חיפוש לפי תמונה

 

 

שאלה: איך מחפשים פידבקים על מוצר ספציפי באיביי?

תשובה: לצערי, ב- ebay אין אפשרות לחפש פידבקים לפי מוצר. אבל איביי עובד על זה, ולפעמים אתם כן יכולים לראות מוצרים שיש בהם תגובות למוצר. זה נראה כך:
פידבקים למוצר באיבייפשט צריך ללחוץ על "178 תגובות למוצר" (מסומן בירוק).  אבל לרוב, זה לא קורה. לרוב, קונים יכולים להשאיר פידבק למוצר בפידבקים כללים של המוכר, כי מערכת פידבקים באיביי היא עבור המוכר ולא עבור המוצר, כלומר לפעמים שמוכר מוכר הרבה ודברים שונים למצוא שם פידבקים למוצר ספציפי מאד קשה. אז מה עושים?

יש אתר שיכול לעזור. תכנסו ל- http://feedbackselector.com – זה אתר שיכול למשוך את כל הפידבקים לפי שם המוכר ושם המוצר (כמובן אם יש כאלה). איך זה עובד?
לחפש פידבקים למוצר איביי בשורה עליונה אתם מעתיקים שם המוכר, בשורה תחתונה אתם מעתיקים שם המוצר שאתם רוצים לחפש (אבל תראו שיש לכם הרבה מהמוצר הזה שהוא כבר נמכר – יותר מ- 200 יחידות לפחות, אחרת – אין סיכוי). וזהו. מקבלים תוצאה:
פידבקים למוצר באיבייבצבע אדום תראו פידבקים שליליים בצבע אפור – נייטרלים ובצבע ירוק חיובים. אפשר כמובן גם לקרוא מה אנשים כתבו על המוצר. אתר פשוט לשמוש ונוח.

 

 שאלה: איך פותחים קייס באיביי?

תשובה: לפתוח קייס מאד פשוט – הולכים ל- My Ebay, בוחרים מוצר שאתם רוצים לפתוח קייס, בצד איפה שמשירים פידבק למטה יש More Action – לוחצים על חץ, ואחד האפשרויות שנפתחת Resolve a problem – לוחצים וזהו פתחתם קייס (כמובן צריך לציין למה פותחים). אני לא רוצה כרגע להרחיב יותר מידי, כי נושא של קייסים הוא נושא למאמר שלם ולא כתשובה לשאלה בכמה שורות, אז תרשמו לחדשות באתר, בקרוב אני רוצה לכתוב על הנושא הזה.
איך פותחים קייס באיביי

 

ועכשיו, שיש לכם כל התשובות, זהו זמן לעשות שופינג ב- ebay.com 

 

 

קניות מוצלחות לכולכם!

Share This:

116 thoughts to “ebay – שאלות נפוצות”

 1. היי.
  ראשית תודה על הפוסט .. מאוד עוזר לאלה שמתחילים 🙂
  הייתי רוצה לדעת האם יש לך איזה שהיא על המלצה על מדפסת מדבקות (שברגע שמקבלים הזמנה אפשר להדפיס את פרטי המשלוח של הלקוח ישר על מדבקה? )
  תודה מראש

  1. תודה!
   אני לא מכירה מדפסות מדבקות, כך שאני לא רוצה להמליץ על משהו שאני לא מכירה..

 2. קודם כל תודה רבה על המדריך.
  יש לי שאלה – שלחתי למוכר תמונה עם דפקט במוצר שקיבלתי ממנו והוא זיכה אותי במלוא הסכום. זה אומר שאני צריכה לשלוח לו את המוצר חזרה?
  זה המייל שקיבלתי מ ebay:
  The seller accepted your return of Shirt Top Blouse, and refunded you $9.99. It should be available in your PayPal account.

   1. קיבלתי חולצה שהזמנתי מאיביי אבל החולצה ממש קטנה ולא באה עלי.
    יש אפשרות להחזיר למוכר ושהוא ישלח לי במידה אחרת?
    אך אני עושה את זה ?

 3. שלום לכולם
  אני תקובע בבעיה במכירה, הכנסתי את כל הפרטים תמונות מחיר סוג מכירה
  אני תקוע עם המשלוח
  אני מנסה לעשות משלוח בנלאומי והוא כל הזמן לפני שאני מעלה את המודעה נותן לי הודעה כזאת
  Listings in this category can only be shipped to buyers in the US, Canada and Australia. If you are offering worldwide shipping or shipping to countries other than those mentioned here, please adjust your shipping preferences accordingly before proceeding. Otherwise, you will not be able to complete this listing with your current shipping destinations.
  אני מנסה את כל האפשרויות ואני לא מצליח לעלות על הבעיה
  תודה מראש על העזרה אפי

 4. תודה רבה על המידע! דחוף – איך אני מצרפת 2 מוצרים של אותו ספק כדי לשלם רק פעם אחת על המשלוח? תודה!!

 5. היי נדיה
  ראשית תודה על החומר המחכים.
  אתמול בערב כשנכנסתי לשטח האישי באיביי וסקרתי את הדברים ששמרתי ב"עגלה" ראיתי תחת מוצר מסויים "הנך מחוייב לקנות מוצר זה"
  שאלתי היא האם כאשר שמרתי את המוצר יתכן ולחצתי על משהו שבו אני מתחייב לקנות את המוצר?
  אשמח למענה.

 6. קיבלתי חולצה שהזמנתי מאיביי אבל החולצה ממש קטנה ולא באה עלי.
  יש אפשרות להחזיר למוכר ושהוא ישלח לי במידה אחרת?
  אך אני עושה את זה ?

 7. למה איני יכולה לשלם בכרטיס אשראי? זורק לי כל פעם תשלום בפייפל.ניסיתי לפתוח חשבון פייפל ולא הצלחתי.אי אפשר לקנות באיביי בכרטיס אשראי? אשמח על תשובתכם.תודה

 8. הזמנתי ווקס לשיער ממוכר שנמצא בארה"ב הפריט הגיע לדואר לסניף הראשי ומשום מה הוא חזר בחזרה הם טוענים שאולי הכתובת לא ידועה השאלה איך אני יכול להחזיר את זה..?

  והאם יזכו אותי במה שחייבו אותי ?

 9. שלום
  השאלה שלי בעניין ההחזר הכספי
  מראה לי בחשבון פייפל שהכסף חזר למרות שבפועל כתוב לי 0 ש"ח
  דבר נוסף ציינת שמקבלים החזר לאשראי ששולם
  אני לא רואה שום החזר מה בדיוק עליי לעשות?

   1. היי נדיה
    אם זכיתי במכרז והמוכר לא שלח לי את הסחורה מה עושים עם זה? איביי מתחשבים? האם אני יכול לקבל את המוצר באותו סכום?

 10. שלום
  אני קניתי מוצר מאיבאיי, וכשהגיע אלי הבחנתי שהוא לא תואם לתיאור של המוכר
  ניסיתי לדבר אתו והסכים להחזיר הכסף שלי, אך אני צריכה לשלם עבור המשלוח
  אי באי שלחו לי הודעה שאני לא צריכה לשלם עבור משלוח וזה חובתו
  מה אעשה?
  שאלה שנייה: אני שילמתי עבור מוצר שלא קיבלתי עד עכשיו, דיברתי עם המוכר והבטיח לשלוח לי מוצר אחר במקומו. האם אני צריכה לשלם עבור המוצר השני? ומה אם המוצר הראשון הגיע אלי אחרי זמן מה? האם להחזיר אותו למוכר? או להשאיר אותי איתי?

 11. האם אפשר האפליקציה להגיע לדברים שהזמנתי והגיעו?
  הם נעלמים אחרי שהם מגיעים מרשימת הקניות ולא הצלחתי למצוא אותם

 12. שלום נדיה ,
  אחלה אתר ומאד שימושי תודה לך ,
  שאלתי היא
  ב1.2 ביצעתי הזמנה של רכיב זכרון למחשב בסה״כ 265 ש״ח מהונגריה ושילמתי גם על משלוח 12 דולר שנקרא
  ‏״Expedited int'l shipping ״ וקיבלתי מספר מעקב .
  הזמן הצפי שכתוב
  Packed carefully, international and expedited shipping! (7 to 14 business days!)
  ע״פ מספר המעקב מופיע הדבר הבא ואין כל שינוי כבר 17 יום (ניסיתי גם דרך 17track)
  ‏2.2.16 – item acepted
  Item sent abroad 3.2.16
  בדיקה ע״פ המספר בדואר ישראל -לא ידוע על משלוח שכזה

  ניסיתי ליצור קשר עם המוכר לשאול לגבי המשלוח והוא לא ענה לי , חלפו שלושה ימים .
  ניסיתי לפתוח קייס ע״י בחירה ב״פריט לא התקבל״ אבל מופיע לי שהצפי למשלוח עד ה1.3.16 ואי אפשר לעשות כלום .
  מה עלי לעשות ?
  הרי לא היה מדובר על משלוח מהיר?

  בתודה דן

  1. לא מדובר על משלוח מהיר.
   כאשר יש מספר מעקב אז ניתן לפנות לדואר ישראל ולבקש לחפש משלוח.

 13. היי נדיה אני רכשתי 3 מוצרים ממוכר מסויים כבר עברו חודשיים והם לא הגיעו אליי ניכנסתי היום כדי ליצור קשר עם המוכר והיה כתוב לי מוכר מושהה מה זה אומר? ומה עליי לעשות?

 14. היי שלום, אני עשיתי הזמנה לפניי 3 שבועות בערך ומאז ששילמתי את ההזמנה לא שלחו לנו שום עידכון ושום הודעה במייל או באיביי. על מתי הדברים יגיעו ? או שההזמנה הושלמה . איך אפשר לברר ?

  1. נכון, באיביי לא שולחים שום עדכון. אפשר לבדוק דרך חשבון שלי באיביי, האם הזמנה נשלחה והאם יש מספר מעקב.

 15. שלום,
  קניתי משהו דרך האיביי ועברו מספר חודשים ולא קיבלתי את המוצר שלחתי להם ובסוף קיבלתי החזר כספי, אבל היום קיבלתי את המוצר! איך אני יכולה להחזיר להם את הכסף ולשלם ????

 16. היי 🙂
  רכשתי מוצר מאיביי..
  קיבלתי הודעה לפלאפון לפני יומיים שהמוצר הגיע ..
  אך לצערי הפלאפון התקלקל
  וההודעה נמחקה לי.

  השאלה שלי איך ניתן לשחזר את המספר של החבילה??
  כי הלכתי למקום שהחבילה אמורה להיות שם והם לא יכולים לתת לי בלי המספר הזה !!?

  תודה מראש!!!

  1. כתובת אימייל שאיתו את נכנסת לחשבון פייפאל שלך, אבל המלצה שלי – שיחזיר לאמצעי תשלום

 17. היי
  אני פתחתי חנות באיביי חבילה שנתית 20 דולר לחודש ולא ידעתי שיש לשלם תשלום סגירה מוקדמת גבוה במקרה שאחליט לסגור את החנות כי זה לא היתה שום הערה לכך בדף שמציג את החבילות השונות באיביי התשלום הזה נקרא Early termination fee והיא גבוה מאוד אם סוגרים מוקדם , האם איביי יכולים לתבוע אותי פה בישראל אם אחליט לא לשלם ?
  תודה.

 18. היי,
  יש לך מושג איך יודעים אם למשהו שקניתי באיביי יש תו תקן?
  רכשתי פטמות לבקבוקים של תינוקת של טומי טיפי ואני רוצה לדעת אם תקין להשתמש…

  1. טומי טיפי מוכרים גם בארץ, אז אני מניחה שכן יש תו תקן, אבל בטוח אפשר למצוא מידע בארץ, מכון התקנים אולי?

 19. אם זכיתי במכרז … תוך כמה זמן מותר לי לבצע תשלום ? רשמתי למוכר שיש לי בעיה שכרטיס האשראי שלי לא מאושר בפאייפאל וזה לוקח עד ארבעה ימים … האם זה בעיה העיכוב הזה מבחינת איבאי ? האם המוכר יכול לבטל לי את הזכיה?

 20. קניתי בעבר הרבה באייביי והכל הגיע והיה מדהים עד שרכשתי רצועות התנגדות באייביי, זיוף TRX .
  בתאריך 14.7.16 והם עדיין לא הגיעו.
  הבעיה היא שלא נכנסתי דרך הפיפל.
  איך אוכל ליצור קשר עם המוכר?

 21. שלום נדיה, תודה רבה על ההסברים.
  הזמנתי מאיביי מוצר מסוים (כותנה) והגיע מוצר אחר (פוליאסטר). עבור משלוח גבו 85 ש"ח. המוכר מציע פיצוי 2 דולר ואני רוצה החזר מלא. נכנסתי ל-resolution center ושם אין בכלל אופציה של דרישת החזר כספי אלא רק שאחזיר את המוצר. איך אני דורשת החזר כספי מהמוכר, ולא שאאלץ לשלוח חזרה את המוצר אליו ולשלם שוב הון קטן על המשלוח?

 22. היי שלום
  רכשתי לאחרונה כונן חיצוני בנפח של 2 טרה
  ממוכר סיני
  בפועל הוא שלח לי כונן עם 128 גיגה
  מדובר בכונן usb
  ולאחר שהמוצר הגיע בדקתי באינטרנט
  ואין בכלל 2 טרה בכונן usb לא קיים הכוונה
  מה עליי לעשות כדי לקבל את הכסף חזרה?

 23. שלום נדיה ותודה רבה על האינפורמציה.
  שלחתי חזרה למוכר פריט שלא התאים לי. המשלוח בדואר רשום עלה לי (עם מספר מעקב) 24.5 שקלים. איך אמורים ליידע את המוכר על הוצאה זו? הרי כשאני מזין מספר מעקב,במסגרת תהליך ה-return request, האתר לא נותן לי אפשרות לצרף למספר מעקב זה בקשה להחזר על ההוצאה. כמובן שיש אפשרות לפנות למוכר בצורה עקיפה (כמו שהסברת) אבל אני שואל האם במסגרת תהליך ה-return request ישנה אפשרות ליידעו על ההוצאה.?

 24. היי,קניתי מוצר באיביי והוא לא הגיע, פניתי לאיביי והוחלט שהמוכר ישלח לי שוב פעם, איך אדע שהוא שלח את המוצר שוב? צריך להופיע לי בקניות עוד פעם מוצר חדש(תואם לקודם) שכתוב עליו נשלח?

  1. בעיה. אני תמיד אומרת עדיף לבקש כסף חזרה, לקבל ואז להזמין עוד פעם.
   אם אין מספר מעקב בעצם אי אפשר לדעת האם מוכר שלח עוד פעם או לא.

 25. שלום רציתי לשאול אני קיבלתי מאיביי הודאה שקיבלתי החזר כספי ורשום לי בחשבון פייפאל על ההחזר אבל זה לא חזר לכרטיס אשראי מה אני אמור לעשות?

 26. הי הזמנתי באביי כמה דברים ביחד כבר עבר בערך שבוע ולא קיבלתי הודעה ששלחו לי פריט אחד מה עושים?
  אני לא מצליחה גם ליצור איתו קשר..

 27. שלום נדיה.
  ראשית יש לך אתר מדליק ומועיל גם יחד.
  האם תקדישי (כפי שראיתי איפה שהו באתרך) פרק בנושא "מוצר שלא מגיע" באיביי ופייפל ?
  בברכה
  חיים

 28. הזמנתי מגפיים יקרות יחסית של טימברלנד שהמכס עליהם הוא 170 שקל …אני הזמנתי מידה 8.5 והגיע מידה 9.5 …הבנתי שאפשר להחזיר אבל מדובר בטעות של המוכר שאני אמור לשלם עליהם 200 שקל בערך..יש אפשרות לגבות ממנו את זה על הטעות שהוא עשה?(יש להדגיש כי המוכר הוא בעל 5 כוכבים עם אלפי קניות מוצלחות ומתוך כ2000 קניות רק בודדים היו מאוכזבים)

 29. הזמנתי מוצר דרך סוחר מסין.
  זה לקח יותר מדי זמן ואחרי כמה הודעות שבאמת חיכיתי בסבלנות, והוא הציע לי החזר.
  קיבלתי את ההחזר.
  ולאחר מכן גם קיבלתי את המוצר בדואר.
  היה וקיבלתי מוצר בדואר, לאחר שכבר קיבלתי החזר כספי, אני צריך לעדכן את המוכר על כך?
  מה המשמעות אם אני לא מעדכן אותו?
  האם במקרה כזה הוא יכול לבקש ממני לשלם על המוצר, למרות שלא עמד בתנאי האספקה שהוא קבע (באיחור של 25 יום)?

  דרך אגב, הפריט נעלם מהיסטוריית הקניות שלי משום מה.

  תודה רבה.
  ערן.

 30. היי נדיה עשיתי קניה באיביי המוצר לא הגיע , המוכר רשם שהחזיר לי את כסף והביא לי מספר מעקב transaction ID עכשיו השאלה שלי איפה אני רואה את ההחזר בפייפל ואת המספר הזה? ותוך כמה ימים הכסף יוחזר לי לחשבון??
  תודה

 31. שלום נדיה :
  האם אפשר לפתוח תלונה באיביי אחרי שנתתי משוב חיובי למוכר (נתתי משוב חיובי בטעות במקום שלילי על מוצר שלא קיבלתי )

  1. אפשר. אבל אין למוכר שום מוטיבציה לעשות משהו בעניין כי כבר נתת מחלוקת. אפשר לפנות לאיביי ולבקש לשנות פידבק לשלילי אבל גם איביי לא מתייחס לזה טוב.

 32. רכשתי שעון ברייטלינג במחיר של 2175 $ ב- 03-11-16 והשעון נשלח לחבר בארה"ב שהעביר לי ב- 17-12-16 ואחרי בדיקת השעון בחברת padani היבואן הרשמי של ברייטלינג בישראל התברר שהשעון מזוייף ושילמתי על הבדיקה 500 ש"ח .
  הם החזירו לי את השעון לפני יומיים ב- 08-01-17 .
  מה אפשר לעשות בעניין הזה?

 33. יש לי כמה מוצרים שהזמנתי ולא הגיעו כבר כמה חודשים והם בסכומים גדולים
  רציתי לדעת אם אפשרי החזר כספי או שליחת המוצר אלי שוב

 34. המוצר שהזמנתי לא עונה על הדרישות וקיבלתי החזר מהמוכר לחשבון הפייפאל.
  1.כרגע רשום יש אפס שקלים, תוך כמה זמן נכנס ההחזר?
  2. אם אני שולחת למוכר חזרה את המוצר (שהוא שלח לי) והוא לא מקבל אותו, המוכר יכול לקחת לעצמו את הכסף חזרה?

 35. שלום נדיה! הזמנתי מוצר מאיביי במחיר של 450$ ואני עוד שילמתי על משלוח וגם כן מכס. בסופו של דבר יצא 698$
  המשלוח הגיע אלי למרות שזה התעכב וחברת Dhl דפקו לי את המוצר.. אני מיד לכן פניתי למוכר אפילו שלחתי גם תמונות לנזק שנגרם ועוד דברים חסרים..
  בסופו של דבר איביי שלחו לי הודעה על זיכוי על סך 248$ שזה בכלל לא קרוב למה ששילמתי ..
  השאלה מה עלי לעשות בכדי שאוכל לקבל החזר מלא! תודה

  1. לא הבנתי מה קרה. מוצר פגום? אז מוכר יכול לזכות אותך על חלק מהכסף. או שצריך להחזיר מוצר.
   על מס לא מזכרים.

 36. שלום רב קניתי נעליים מ איבי ועברו חודשים מאז הקניה ועוד לא קיבלתי שום דבר
  כמו כן המוכר מושעה מ האתר, מה אני אמור לעשות .
  תודה מראש

 37. שלום(:
  כאשר אני מחפשת מוצר בצד ימין של הדף מופיעה מעין מסגרת כזו שמצוייר עליה מדליה ובתוך המסגרת יש אז אחוז הפידבקים החיובים ובנוסף יש סוגרים שבהם כתוב מס מסוים ומתחת למס יש כוכב
  תוכלי בבקשה להגיד לי מה מס זה מסמן?

 38. שלום נדיה שלחתי הודעה למוכר אחרי שיחה של חצי שעה בערך בהודעות וזה כתב לי user blooking האם הוא חוסם אותי שאני שולח לו הודעה במחשב הוא כותב שעברתי את המכסה ושאשלח מחר האם זה הגיוני שיש מגבלה בהודעות באייבי ?

 39. תגידו זה דחוף לי , ואם אני שילמתי למוכר דרך פייפל אבל לא מתוך מבחר המוצרים שהוא מציע אלה שלחתי לו תמונה של שמלת ערב למשל שאני רוצה שהוא יעשה לי , ואז שילמתי את המחיר דרך פייפל ויש לי רק את הקבלה אבל לא את ההזמנה . עכשיו המוכר מוגדר כ" no longer registered" איך אני יכולה במקרה כזה לקבל את הכסף שלי בחזרה ??

 40. שלום נדיה יש לי בעיה הזמנתי מוצר לפני חודש והמוחר לא שלך לי אותו עד עכשו ואני מנסה ליצור איתו קשר והוא לא עונה מה לעשות איך אני פונה לאייביי כדי להחזיר לי את הכסף ששילמתי

 41. היי נדיה, תודה על האתר המועיל. השאלה שלי: מוצר העשוי מיציקת ברזל, הגיע אלי שבור (אגב, זה לא בדיוק המוצר שהופיע בתצלום אצל המוכר, אלא מוצר דומה, מדובר ביציקה של פסלון). המוצר עצמו עלה רק עשרות שקלים, אבל המשלוח עלה למעלה ממאה. פניתי אל המוכר (הוא בעל פידבקים חיוביים בלבד), שלחתי לו תמונות של המוצר השבור, והוא ענה מיד שזה מאוד מוזר, הדגיש כי מעולם הוא לא ראה או קרה דבר שכזה, והציע לי לרכוש בחנות 'וולמרט' חומר ספציפי (ציין את שם החומר) המדביק יציקות ברזל. האם כדאי לוותר ולנסות ולהדביק, או שכדאי לעשות עוד משהו בנדון? תודה!

 42. שאלה: רכשתי מוצר מאיביי והזמן חלף ולא שמתי לא. המוצר כבר לא מופיע בהזמנות שלי אין אני יכולה לפנות? תודה מראש

 43. שלום רב
  אשמח לעזרתך 🙏
  קניתי 3 שייקים דרך איביי . אחרי חודשיים שהמוצר לא הגיע
  פתחתי תלונה ואיביי זיכו אותי ! לפני כמה ימים המוצר הגיע וזאת לאחר 3 חודשים וקצת שחיכיתי . פנה אלי הספק בכעס ואמר שהוא מצפה שאשלם לו במיידית . האם אני מחוייבת? אחרי
  שחיכיתי שלושה חודשים !! ואחרי שאביי זיכו אותי בעצמם?

 44. היי, הזמנתי באיביי לפני כשבועיים – שלושה מוצר ממוכר שהיה מדורג בציון טוב. ההזמנה הייתה בערך על סכום של 1,000 ש"ח. הוא חייב אותי 20 פאונד על משלוח אך זה משלוח ללא מספר מעקב. הזמן המשוער להגעת המשלוח הוא היום ולא קיבתי עדיין כלום.
  הכתובת שלי בעייתית ואני חוששת שלא אקבל את המשלוח. יש דרך כלשהי לאתר או לעקוב אחרי המשלוח? מה הסיכוי לקבל החזר במצב כזה? אשמח לעזרה.
  תודה!

  1. כן אם עבר זמן מה (כ 45 ימים) ולא קיבלת משלוח פשוט תפתחי דיספוט בפייפאל. יש פרוטקציה לקניות באיביי.

 45. לפני למעלה מחמישה חודשים הזמנתי מצלמה לבית מאיביי, מספר המעקב היה שגוי והמוצר לא הגיע,פתחתי בזמן סכסוך עם המוכר והוא בקש שאחכה, חיכיתי שבועיים ושוב כתבתי לו, אז הוא אמר שישלח מוצר חדש, הסכמתי, ואז הוא לא נתן מספר מעקב, כשאמרתי לו שלא תהיה לי דרך לעקוב הוא אמר שאין לו מספר מעקב כי זה עוד כסף, ואם המוצר לא יגיע תוך שבועיים הוא יחזיר לי את הכסף, מה שלא שמתי לב הוא שבזמן הזה אופציית הסכסוך נגמרה, כשחלפו שבועיים לא היה עם מי לדבר, איביי כתבו לי שהם לא יכולים לעזור לי כי הזמן נגמר, שאפנה לפייפל, אבל לא שילמתי דרך פייפל, זה עלה 19 פאונד.
  זה אומר שאיבדתי את הכסף? לדעתי הוא לא שלח פעם שנייה, רק ניסה למשוך זמן…

  אשמח מאד לעזרתך.
  תודה

  1. אפשר לנסות דרך פייפאל להחזיר או דרך כרטיס אשראי. אבל בגדול כן, לא כדי לחכות 5 חודשים ואז לנסות להחזיר כסף.

 46. היי הזמנתי פריט לבוש אתמול ועכשיו אמרו לי שהמידה שבחרתי תהיה קטנה. אפשר לשנות מידה בהזמנה?

 47. קודם כל מדריך מושקע … ועכשיו לעניין הזמנתי משלוח מאתר גירבסט והיה במישלוח שתי סכינים שראיתי שהם בזול אז סתם הזמנתי ואז ראיתי באינטרנט אחרי שהזמנתי דרך פיפל שיכולים לעצור לי את זה במכס ויש לי כמה שאלות
  1.אם יעצרו לי את זה במכס אז שאר החבילה תמשיך ואת הסכינים יעצרו ?
  2.איך אני מבטל תהזמנה אם אפשר הזמנתי את המוצרים ב 22/8/2017
  3.ואם אני צריך לדבר עם המוכר איך אני עושה את זה בגירבסט?
  4.ואיך אני רואה מספר מעקב בגירבסט הזמנתי וזה עלה לי 74 שקל אני צריך לקבל מיספר מעקב?
  5.אולי את יכולה ליבדוק לי אם זה יעבור במכס או לא?

  הינה הקישורים לסכינים…
  1.https://www.gearbest.com/edc-tools/pp_569404.html?wid=21
  2.https://www.gearbest.com/fixed-blades-knives/pp_444295.html?wid=21
  הינה קישור לאתר גירבסט…
  https://www.gearbest.com/

 48. שלום נדיה,
  אני רוצה לקנות בגד באיביי ובחלק מהבגדים בפירוט רשום ככה: including handmade items מה זה אומר?
  שאלה שניה וקצת פחות מקצועית: האם כדאי לקנות בגדים מסין? האם הם איכותיים?

  בתודה מראש.

  1. יכול להיות שזה לא אומר כלום, כי סינים לא ממש נותנים תיאור מוצר אמין.
   וגם לגבי שאלה שניה – בסין יש איכויות שונות, לפעמים דברים מאד איכותיים ולפעמים זה ממש לא.
   בכל אופן אל תצפי למשהו איכותי במחיר מאד נמוך.

 49. שלום,
  רכשתי מוצר ב1000ש"ח
  שהגיע התקנתי ואחרי שלושה חודדשים המוצר התקלקל.
  פניתי למוכר אחרי וויכוחים ופתחתי תלונה הוא אמר שאני אשלח לו תמוצר והוא יזכה אותי, שהמוצר הגיע אליו הוא לא מוכן לקבל בגלל שהוא צריך לשלם מס.

  איביי אומרים שעבר הרבה זמן והוא לא יכולים לעזור לי.
  מה באפשרותי לעשות?

 50. הצעה שלי זכתה במכרז,
  תוך כמה זמן המוכר צריך לשלוח לי את המוצר?
  לפי םרטי ההזמנה הואא עדיין לא שלח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *