משחקי Haba מאמזון גרמני – חלק א'.

טוב, אני יודעת שאני קצת ממהרת. אבל זהו הטבע שלי כנראה. ומתי שבת שלי הגיעה לגיל שנתיים התחלתי לחשוב על איזה משחקי קופסה אני יכולה לקנות לבת שלי ובמה אנחנו נשחק. הלכתי לחנויות וראיתי הרבה משחקים לפעמים מאד מעניינים, לפעמים לא. בעיה שרוב המשחקים המעניינים צוינו כמו משחקים החל מגיל שלוש שנים.

ומה עם גיל שנתיים? כרטיסיות, כרטיסיות זיכרון, פאזלים. זהו. מאד עצוב.

אז חברה שלי אחד סיפרה לי על חברה גרמנית שמייצרת לילדים הכל – מרעשנים עד לרהיטים בשם HABA. חברה זו עושה דברים מאד איכותיים ומאד נחשבים בעולם. במקרה נתקלתי במשחקי קופסה של HABA באחד מחנויות הפרטיות הקטנות אצלנו בעיר. אבל מחיר! 150 ש"ח עבור משחק?? מאד יקר חשבתי לעצמי.

אבל בשביל מה אני פה, ובשביל מה אני מומחית לקניות באינטרנט? הלכתי לחפש באינטרנט גם. סיפור יכול להיות מאד ארוך, כי חיפשתי בכל מיני חנויות בגרמניה, כתבתי להם מיילים עם שאילה כמה עולה משלוח, והאם הם מוכנים לשלוח לישראל. בזבזתי על זה שעות ארוכות עד שנפל לי אסימון  – אמזון גרמני! הרי הם שולחים לישראל, ויש מבחר ענק של כל דבר. הלכתי לאמזון. ומה מצאתי? כל מה שרציתי ויותר!
HABA 4460 – Obstgärtchen, Merkspiel

הזמנה מאמזון גרמני
משחקי קופסה לילדים מאמזון גרמני

משחק הראשון שבחרתי הוא משחק העורב שאוסף דובדבנים. משחק מוגדר לילדים החל מגיל 3, אבל אנחנו התחלנו יותר מוקדם, ויש סיבה לכך. אחד מדברים היפים שיש במשחי קופסה של HABA – אפשרות לשחק בכמה רמות ובכמה צורות – יותר קלה, בינונית, יותר קשה, הכי קשה (כמובן הכי קשה לילד).

משחק זה מורכב משדה המשחק שאתם רואים בתמונה, דמות עורב מעץ, עץ מקרטון, דובדבנים, סל לדובדבנים, קוביית משחק וכרטיסיות – בצד אחד פרח ובצד שני או דובדבן או חיה.

כללים בסיסיים הם כאלה. קודם מכינים משחק – שמים עץ, עליו דובדבנים, מחלקים כרטיסיות עם ציור של פרח למלה, שמים עורב בעיגול הצהוב.  ילד זורק קובייה, בהתאם לצבע של פרח על הקובייה ילד לוקח כרטיסיה עם צבע של פרח מתאים ומסתכל מה יש בצד השני.  דובדבן – ילד לוקח דובדבן  לסל שלו (בתחילת המשחק דובדבנים תולעים על העץ), עורב – עורב קופץ צד קדימה, חיה – אז זורקים קובייה עוד פעם. במקרה ונפל שמש – אפשר לקחת כל פרח לפי בחירה.

זוכה או ילד, אם אסף כל הדובדבנים, או עורב – אם הוא הגיעה לעץ כשיש שם עדיין דובדבנים.

כמובן בגיל שנתיים אנחנו לא שיחקנו לפי כללים. זרקנו קובייה, ניסינו לשייך ציור לפרח, לפתוח כרטיסיה ולראות מה יש עליה, וניסינו לפעול לפי כללים – שבהתחלה זה היה קשה. היום, שבת שלי כבר שנתיים ושבע חודשים היא יכולה לגמור משחק ולציית לכללים.

במשחקים של HABA גם יש חלק הלימודי. תמיד. למשל כן, משחק מלמד על צבעים שונים, וקשר בין סיבה לתוצאה (זרקתי קובייה, יצאה פרח לבן, עכשיו צריך להרים פרח לבן), הבנה של מטרה (מטרת המשחק – לאסוף כל הדובדבנים מהעץ). בעצם זהו משחק קופסה ראשון – הכי קטנים יכולים לשחק בו. ועוד דבר חשוב, בגיל זה ילדים עדיין לא מזמינים ילדים אחרים לשחק – וזה משחק שאפשר לשחק בו לבד ולתת כמה זמן שקט להורים, מאד חשוב לדעתי.

באמזון הוא עולה 12 יורו.

מי שרוצה לקנות בבקשה כאן הלינק

HABA 4460 – Obstgärtchen, Merkspiel

 

 

משחק שני שבחרתי היה כזה
HABA 4470 – Ohren ziehen

משחק זה בת שלי קוראת "אוזניים"  וזה נכון, כי כל המטרה היא לחלק אוזניים נכונים לחיות. משחק מוגדר כמשחק מגיל 3, ובצורתו שכתובה בחוברת הסבר אני מבינה למה – כי משחק מוגדר לכמה ילדים ומבוסס על התחרות – מי ראשון יאסוף כל האוזניים. אבל אני לא מסכימה, לדעתי משחק זה אפשר להתחיל בגיל שנה! כי סה"כ העיקרון כאן זהו פאזל פשוט.

משחק מורכב מ 9 כרטיסיות עם ציור של חיה וחורים במקום האוזנים, שקית בו יש 21 אוזניים מעץ צבעוניים (3 כחולים – מיותרים). חוברת מציאה לשחק עם  2-3 ילדים, ולתת להם כל פעם להכניס יד לשקית, להוציא אוזן, ולנסות להתאים – עם ילד התאים אוזן שני וחיה עכשיו עם שני אוזניים – ילד לוקח כרטיסיה לעצמו, זוכה מישיש לו הכי הרבה כרטיסיות.

אני מציאה פשוט להכניס יד לשקית ולנסות להתאים אוזן לחיה. יכול להתאים לילדים מגיל שנה (תשימו לב לפרטים הקטנים אבל! לילדים שמושכים הכל לפה!)

בעצם אני חושבת לגיל מבוגר יותר זה כבר קצת משעממם ופשוט מידי.

הקטע הלימודי כאן – לומדים צבעים,  לומדים התאמת הצבעים, לומדים צורות והתאמת הצורות, קצת חיות.

מחיר באתר 11 יורו.

הנה לינק למעוניינים לרכוש:

HABA 4470 – Ohren ziehen

 

 

בהזמנה היה לי כ- 5 משחקים, כך שמשלוח יצאה לי 18 יורו. וחישוב ממוצע נותן כ- 65 ש"ח מחיר עבור המשחק כולל הובלה! ולדעתי זה ממש לא יקר, מכיוון שבארץ משחקים אלה עוליות בין 130- ל- 250 ש"ח.

 

שאילות שתמיד עולות, כשאני מספרת על משחקי HABA – "אני לא מדבר גרמנית, איך אני הבין מה כתוב בחוברת ואיך משחקים?".

תשובה פשוטה – חוברת כתובה בכמה שפות, אחד מהם אנגלית ואני רוצה להגיד אנגלית פשוטה. וחוץ מזה, ניתן להשתמש בגוגל ולמצוא כללים למשחקים האלה בגוגל, או ניתן להעתיק אותם באנגלית מאתר כלשהו מתאר כללי המשחק ולהכניס לגוגל-מתרגם, תרגום יהיה מספיק טוב בשביל להבין איך לשחק.

 

בהמשך אכתוב על עוד משחקי HABA מעניינים.

 

מדריך "איך קונים באמזון" נמצא כאן.

 

Share This:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *