איך לבדוק אמינות האתר

קניית בגדים באינטרנט

מצאתם אתר שנראה לכם מעניין ומחירים מאד אטרקטיביים? אבל, כמובן, הבעיה, שאף אחד מחברה לא מכיר את האתר ולא בא לכם להיות הראשונים שמגלים שאתר הוא זיוף מוחלט. אז איזה צעדים צריך לקחת בשביל לבדוק אמינות האתר?  אני רוצה לספר לכם איך ומה אני עושה בשביל לבדוק אתר שאני לא מכירה.

1. בדיקה דרך אתר scamadviser
דבר ראשון שאני עושה זה נכנסת לאתר scamadviser.com ובודקת אתר שאני רוצה שם. הדבר מאד פשוט – מדביקים url של האתר שאתם רוצים לבדוק ומסתכלים על התוצאות. בתמונה אפשר לראות איך זה נראה – הכל מאד ברור – במקום שורה שמודגרשת ככחולה מכניסים כתובת האתר שאתרם רוצים לבדוק ולוחצים על לחצן הכתום.
בדיקת אמינות האתרחוץ מתוצאות כלליות כמו אתר אמין\אתר לא אמין ניתן לראות מידע נוסף כמו – מדינה שאתר רשום בה, מי בעלים של האתר, כמה מהר הוא עובד,  כמה זמן אתר כבר פעיל ולפעמים אפילו לקרוא תגובות של אנשים למטה
אתר בטוח לקניות באינטרנטכמובן אם אתר רשום לפני חודש – אתם לא רוצים לבצע בו קנייה, ואני מניחה שאם אתר רשום במדינות מסוימות גם לא תרצו לקנות בו.
יש אתרים דומים שניתן להשתמש בהם כמו http://www.who.is  או http://www.scamvoid.com  או http://www.alexa.com/siteinfo  או http://www.webstatsdomain.org/domains/

 

2. כתובת פיזית ויצירת קשר
תבדקו איך ניתן ליצור קשר עם האתר. אתר אמין נותן לכם כל האפשרויות ליצור קשר
– טלפון
– כתובת פיזית
– פאקס
– אימאייל
– צ'אט
כך נראה contact us  באחד מהאתרים שאני אוהבת (אתר אמין מאד)
בטיחות קנייה באינטרנטכמו שאתם רואים בתמונה יש גם טלפון שאפשר להתקשר, כתובת, וגם אימייל.
גם תבדקו נוכחות עמוד פייסבוק – היום רוב האתרים גדולים מחזיקים עמודי פייסבוק, בהם ניתן לראות מספר לייקים (שזה מראה עד כמה אתר פופולרי) לפעמים לקרוא תגובות של אנשים ולראות האם אתר פעיל או לא.

 

3. אופן תשלום 
במיוחד חשוב אם אתם רוצים לעשות קנייה גדולה! האם אתר מקבל פייפאל? מה זה פייפאל ולמה זה טוב תקראו כאן.

 

4. נסו ליצור קשר עם האתר
אמינות האתר הוא גם מתבטא במהירות תגובה של תמיכה שלהם. נסו ליצור קשר עם האתר – פשוט תכתבו באימייל שאילה (או דרך עמוד פייסבוק שלהם), אפילו שאילה הכי מטופשת – כמה זמן לוקח משלוח,האם יש מספר מעקב, האם מידות הן גדולות. לפי מהירות התגובה תבחנו אתר. אתר אמין מגיב תוך 24 – מקסימום 48 שעות. אם לא קיבלתם תשובה תוך 3 ימי עסקים אני לא ממליצה להתקרב לאתר כזה.
סעיף זה חשוב, כי כמו שאתר משתדל לענות במהירות ונימוס על השאילות לפני קנייה, כך הוא גם יענה אחרי קניה. אם לא קיבלתם תשובה לפני – כך גם לא תקבלו במקרה ותהיה כל בעיה בזמן הקנייה או לאחר הקנייה.

 

5. מדובר במותג? תבדקו באתר המותג
אם מדובר בקניית המותג יוקרתי ומוכר – תכנסו לאתר הרשמי של המותג הזה ותחפשו שם חנויות שיש להם רשות למכור מותג זה. אם מצאתם אותו אתר – זה אומר לפחות שאתר לא מוכר זיופים, ואם לא מצאתם זה עוד לא אומר כלום, אבל חומר למחשבה לחפש מקום אחר לקנייה מותג שהוא מוכר כספק מורשה על ידי אותו מותג.

 

6. חפשו תגובות בגוגל
פשוט תעשו חיפוש לפי שם האתר פלוס תגובות (באנגלית כמובן) – היום יש הרבה בלוגים, אתרים, אנשים שקונים ומספרים על חוויות הקנייה שלהם ברשת. יכול להיות שתהיו ברי מזל ותמצאו כתבה שמדברת ספציפית על חווית הקנייה דווקא באתר שחיפשתם. זה מוסיף חומר למחשבה.

 

מאד חשוב לבדוק אתרים לפני רכישה. 

Share This:

8 thoughts to “איך לבדוק אמינות האתר”

  1. יש עוד דרך מעולה לבדוק את האמינות של האתר וזה אימות מול פייסבוק/יוטיוב
    בכל פעם שאני נכנס לקנות משהו אני קודם כל מחפש אתר פייסבוק
    ואז אני מחפש וי כחול/אפור שבו רשום שפייסבוק בדקה אימות וגילתה שזה עמוד לגיטימי
    רק דרך זה אני רוכש מוצרים מאתר ספציפי 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *