10 טיפים לקנייה מוצלחת באיביי

מומחית איביי

ebay.com – זירת מסחר וירטואלית הגדולה בעולם, אפשר למצוא שם פשוט הכל.  אם אתם עדיין לא מכירים איביי, אז תקראו בטור התחלה כאן:
איך לקנות באייבי
מכירות פומביות באיביי

וכאן בפוסט הזה, אני רוצה לנסות לרכז 10 טיפים לקנייה מוצלחת באיביי, טיפים פשוטים ושימושים. אני בעצמי קונה מאד הרבה באיביי, למשל אם עכשיו אני הולכת לראות כמה הזמנות אני מחכה מאיביי אז אראה בערך 20 הזמנות. כמו שאתם כבר יודעים באיביי אפשר לקנות הכל, למשל אצלי כרגע בין ההזמנות יש:
– תכשיטים (גולד פילד, כסף)
– חולצות בשבילי
– אקססוריז לנייד שלי
– אקססוריז לאיפאד שלי
– פרטים לספורט עבור בעלי
– מוצרי טיפוח מקוריאה
– מוצרים נלווים לעבודת יד
– חולצות לבת שלי
ועוד פרטים מקטגוריות שונות. אז אני חושבת שאני קונה די הרבה באיביי, כך שאני יכולה לתת טיפים שימושיים למשתמשים יותר חדשים ממני.

1. בודקים אמינות המוכר – רייטינג

מומחה איביי

רייטינג זה דבר מאד חשוב באיביי. אחרי קנייה כל קונה יכול לתת למוכר פידבק – לכתוב האם הוא מרוצה מקנייה, מהירות משלוח, ממוצר או לא – פידבק חיובי, ניטרלי, או שלילי. מפידבקים מחושב הרייטינג של המוכר, ככל שרייטינג גבוהה יותר, כך יותר אנשים קנו והיו מרוצים מהמוכר הזה. בעצם רייטינג עד 98% נחשב בסדר, מתחת – זה חשוד (למרות שיש מוכרים עם רייטינג יותר נמוך באיביי). תסתכלו בתמונה מעל, הדגשתי עם קו אדום מקום שבו תמצאו מהו הרייטינג של המוכר. שימו לב, חוץ מרייטינג מספרי יש גם כוכבים (אליהם דיברתי בפוסט איך לקנות באייבי), וגם יש מדליות (top-rated-seller). אבל בגדול מספיק להסתכל על רייטינג ומספר פידבקים (כלומר כמות של מכירות, כי גם פידבק 100% חיובי מ- 5 מכירות לא כל כך עוזר. אני אוהבת פידבק לא פחות מ- 98.5% ומספר מכירות מעל עשרת אלפים, למרות שאם אני מאד צריכה או מאד רוצה אז יכולה לסטות מכלל שלי ולקנות אצל מוכר פחות אמין.

 

2. בודקים אמינות המוכר – פידבקים

איביי לקנות

חוץ מרייטינג שהוא מדד כללי לאיכות המוכר,  כדי מאד לבדוק פידבקים בצורה יותר פרטנית. לוחצים על מספר שהוא ליד שם המוכר ומגיעים לעמוד הפידבקים. שם אתם רואים תמונה מפורטת – כמה פידבקים חיובים וכמה שלילים מוכר קיבלת. בהתחלה אני תמיד מסתכלת על הפידבקים השליליים וכמה פידבקים שליליים יש ב- 3 חודשים אחרונים (למשל אצל מוכר הזה אין בכלל – סימן מצוין). ולאחר מכן אני נגשת לפידבקים השליליים וקרואת אל מה הוא קביל אותם. תסתכלו:
מדריך איבייכמו שאתם רואים לפעמים ניתן לראות מה בן אדם קנה – שזה יכול לעזור (אם רציתם לקנות בדיוק כמו שמישהו התלונן), וגם אנשים כותבים דברים נוספים – מוכר לא עונה, מוצר פגום, וכו. הרבה אנשים נותנים פידבק שלילי כאשר מוצר לא הגיעה, אני לא – כי לרוב זהו לא בעיה של המוכר, אלה בעיה של דואר ישראל, פשוט פותחים קייס ומקבלים כסף חזרה. אבל אני כן נותנת פידבק שלילי אם מוכר לא מגיב לתלונה כלשהי שלי. בכל אופן זו החלטה שלכם. מה שחשוב פידבקים מפורטים זה עוד כלי לבדוק אמינות המוכר – האם הוא עונה ומגיב, האם המוצרים שלו בסדר, האם זמן שליחת מוצרים בסדר ועוד. תשתמשו בזה.

 

3. בודקים אמינות המוכר – מה פרטים שהוא מוכר

מדריך מפורט איביי

אז הסתכלנו על הרייטינג, הסתכלנו על הפידבקים. מה עוד??? אפשר גם לראות מה נמכר אצל אותו מוכר. למה זה חשוב – במקרה ואתם רוצים לקנות משהו יקר – תבדקו מה נמכר אצל מוכר, אולי כל הרייטינג שלו הוא קיבל ממכירת פרטים ב- 1 דולר, ושני פידבקים שלילים על מכירת פרטים ב- 100 דולר – הרי לפידבקים אין משקל לפי מחיר פריט. איך בודקים? תסתכלו אל התמונה למלה, כאשר נכנסים למוכר (items for sale) אז בצד שמאל יש לכם כל מיני שדות לסמן, אחד מהם הוא שדה של sold listings  – שזה אומר כל מה שנמכר, תסמנו את השדה הזה ואז אתם תראו שבצד ימין מחיר של מוצרים הפך לירוק (שזה אומר נמכר), כך אפשר לדעת מה נמכר טוב אצל מוכר מסוים.

 

4. מחיר הכי זול – מסדרים תוצאות החיפוש

טיפים לקנייה באיביי

עכשיו אחרי שקיבלתם 3 טיפים חיוניים להכרת המוכרים, בואו נדבר אל סידור של תוצאות חיפוש. אם אני רוצה לחפש למשל missha bb cream – אני מקבלת הרבה תוצאות, ודבר ראשון שמעניין אותי זה איפה הכי זול? תסתכלו אל התמונה, באופן אוטומטי סידור של תוצאות החיפוש הוא לפי best match – שזה אומר גם לפי מילים, וגם איביי משתדל לתת מוכרים יותר אמינים עם רייטינג יותר גבוהה.

 

5. מחיר הכי זול – כמה להציע במכירה פומבית

מכירה פומבית איביי

תחשבו אל מצב, מצתם שמלה יפה, אבל היא נמכרת במכירה פומבית, מחיר 0.99 דולר – כמה להציע? 10 דולר? 20? אולי 50? נכון, אפשר לחשוב שצריך להציע מקסימום שמוכנים לשלם. אבל מצד שני, אני אישית, אוהבת לדעת כמה שמלה שווה. כי שמלה של מותג שווה הרבה יותר משמלה של יצרן סיני לא ידוע. אז כמה להציע? אז הנה טיפ חמישי – אני מעתיקה שם של הפריט (לא הכל, בדרך כלל זה ארוך – עד 5-6 מילים ראשונים), מכניסה את זה לשורת חיפוש, מחפשת. ואז מופיע לכם מתחת לשורת חיפוש מילים Refine your search – לוחצים ונפתח חלון, הולכים ל- show only – ומסמנים  Сomplete listing. ואז מה אנחנו רואים? כל הפרטים שנמכרו ולא נמכרו ועכשיו במכירה עם אותו שם. פרטים שנמכרו מופיעים בירוק, שלא נמכרו – באדום, שבמכירה עכשיו – שחור. ואז אפשר לראות כמה בידים היה על אותו פריט, ובכמה אותה שמלה נמכרה. אז אם חשבתם להציע 20 דולר, ומחיר ממוצע שהיא נמכרת זה 10 דולר אז אולי כדי להציע 12 דולר מקסימום. כאן אני גם ממליצה לכם לקרוא כתבה שלי "איך לזכות במכירות פומביות באיביי"

 

6. קונים בגדים – מה כדי לבדוק

קניות באיביי

אם אתם קונים בגדים באיביי, וזה בגד ממותג לא ידוע לכם, או בכלל משהו מסין, תמיד, אבל תמיד תקראו היטב תיאור המוצר – ממה עשוי בד? למשל cotton blend – זהו לא כותנה, זה תערובת של כותנה ועוד משהו. מה? אי אפשר לדעת. כמה תוספת של בד לא יודע? גם אי אפשר לדעת. לכן אם זה חשוב לכם תחפשו 100% כותנה. דבר שני –  מידות. אם אתם לא בטוחים במידות תפנו למוכר, שירשום בדיוק כמה זה. תקראו בזהירות מה אתם מקבלים, במיוחד זה חשוב כאשר מזמינים סטים – מה כולל סט – כמה חלקים, מה אתם מקבלים? אם כל דבר לא ברור בתיאור מוצר אני ממליצה לכתוב למוכר. אך אל תצפו לתשובות מהירות, לפעמים מוכרים לא עונים במשך כמה ימים.

 

7. מקורי או לא – איך לדעת?

איביי מדריך

כאשר אתם רוצים לקנות מותג אמיתי או בד אמיתי – תחפשו (או תוסיפו לחיפוש) לפי מילה genuine . אם אתם מחפשים למשל ארנק מעור אמיתי, אז זה genuine leather, כאשר אתם מחפשים חוט של חברת HTC מקורי – גם genuine HTC.

 

8. משלוח – בודקים איפה מדינת המוצא עבור המוצר 

item location

תמיד תבדקו איפה נמצא המוצר שאתם רוצים להזין. כי לפעמים מוכר נותן מכיר בפאונדים ואז קונה עלול לחשוב שמשלוח מגיע מאנגליה ומצפה אותו תוך שבועיים, כאשר מוצר נמצא בסין ולצפות צריך אחרי חודש. חוץ מזה יש הרבה מוכרים שעובדים בשיטת דרופ-שיפינג, כאשר מוכר יכול להיות מארה"ב, אבל מוצר נמצא בסין. תבדקו איפה נמצא מוצר – תסתכלו מתחת למחיר כתוב באותיות קטנות Item location .

 

9. משלוח – יצירת קשר עם המוכר לגבי מספר מעקב או כל דבר אחר

contact

תבררו לגבי משלוח! למשל, אתם רוצים לקנות כמה פרטים מאותו מוכר ויש לו עלות משלוח יחסית גבוהה, ניתן לפנות למוכר עם השאילה אולי הוא יכול להקטין עלות משלוח כאשר שולח כמה פרטים בחבילה אחד. או למשל זה מאד חשוב לכם שיהיה מספר מעקב ואצל מוכר לא רשום שהוא נותן – לפני שאתם מזמינים, תכתבו למוכר שאילה אולי הוא כן נותן מספר מעקב או אולי בתוספת של תשלום קטנה הוא יכול לשלוח עם מספר מעקב.

 

10. מכירה פומבית – חשוב לדעת

bid

מאד חשוב לדעת – זכייה במכירה פומבית מחייבת! אי אפשר לתת הצעה, לזכות ולשכוח כאילו לא קרה כלום. זכייה במכירה פומבית זהו חוזה, התחייבות לקנות. אם שיניתם דעתכם – תפנו למוכר בבקשה, יש מצב שהוא יבטל. אל תשירו זכייה בלי תשלום. כאן ניתן לקרוא מתי אפשר לבטל ביד. במקרה של אי תשלום איביי נותן לקונה כזה הזהרה, כמה הזהרות ולבן אדם שלא משלם סוגרים חשבון באיביי (עם חסימת IP כתובת, כך שבשביל פתיחת חשבון חדש תצטרכו להחליף ספק אינטרנט שלכם, בנוסף לשינוי כתובת אימייל ופייפאל – כאב ראש).

 

מכווה שטיפים אלה יעזרו לכם לעשות קניות טובות באיביי!

Share This:

8 thoughts to “10 טיפים לקנייה מוצלחת באיביי”

 1. אני נתתי ל4 הזמנות כתובת בעברית ו2 מהם נשלחו זה באמת נשלח ה2 האלה ועם זה נשלח אז ישלחו לי את ה2 האחרים והאם זה בעיה לתת כתובת בעברית?

  1. כן, עדיף לא לתת כתובת בעברית. יכול להיות שלא תיהיה בעיה. ויכול להיות שכן תיהיה.

 2. תודה רבה.מאד ברורץ
  באיך אני יכול ליקנות מכנסיים לגברתכשכותבים שיש להם מידות סיניות ??

  בקיצור איך אני יודע האם זה מידה 46 או 48 כמו שלנו ??
  תודה מי ראש

  1. אם יש ספק תמיד אפשר לפנות למוכר ולבקש מידות בסנטימטרים למשל.
   בכל אופן, צריך פשוט לקרוא תיאור של המוצר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *