משחקי קלפים – דאבל, חלומות, ג'אנגל ספיד, סושי גו, סבאטור.

בת שלי, בת 6 עכשיו, היא מאד אוהבת משחקי שולחן ומשחקי קלפים, טוב גם אני אוהבת. ולמזלי, גיל 6 זה גיל יפה מאד לשחק בהם (אפשר אפילו להתחיל לפני, אבל ב 5-6 ילדים כבר מבינים חוקים ואיך לשחק וממש מעניין לשחק איתם. אבל אתם יודעים כל משחק בארץ עולה יקר. משחקי קלפים ידועים כמו דאבל, חלומות, גנובים, חתלתול, פרצופים מצחיקים, שרלוקד ואחרים עולים סביב 60-80 שקלים לקופסא. יקר לקנות אותם.

משחקי קלפים

אבל אפשר לחפש במקומות אחרים, סינים תפסו את העניין והם עושים חיכויים מאד יפים וטובים של משחקי קלפים ידועים, בגדול, אני בטוחה שגם אוריגינל מיוצר בסין, פשוט נמכר יותר ביוקר. הקיצר, אחרי חיפושים רבים מצאתי מספר משחקי קלפים באיביי במחירים הרבה יותר נמוכים מאשר בארץ – באיביי זה עולה בסביבות 30-35 שקלים

אפשר לקנות בלינק הבאה:

JUNGLE SPEED 

תוכלו למצוא כללים בגוגל, בעצם זה משחק שבודק מהירות ודייקנות, צריך להיפטר מקלפים ולתפוס טוטם ראשון. אפשר לנסות מגיל 4 לדעתי. בת שלי שהיא 6 עכשיו משחק מאד יפה במשחק הזה.

 

 

משחק הבאה זה SUSHI GO

משחקי קלפים

עוד משחק לילדים, אולי טיפה יותר גדולים, לפי מה שרשום על הקופסא זה משחק לילדים החל מגיל 8, אבל אפשר לנסות יותר מוקדם ושידעו לפחות מה זה סושיי.. בארץ משחק הזה עולה החל מ 60 שקלים, באיביי תמצאו אותו בסביבות 20 שקלים. ותאמינו לי איכות – אותה איכות.

אפשר לקנות בלינק הבאה:

SUSHI GO

אפשר למצוא חוקים בעברית כאן

 

 

משחק שבת שלי הכי אוהבת זה "חלומות" Sleeping Queens

משחק קלפים חלומות

משחק קלפים מאד פופולרי בישראל, ויש לזה סיבה. הוא מיעוצב מאד יפה, הוא נחמד לשחק, יש בו אלמנט אסטטי ואלמנט לוגי, וגם אלמנט מצחיק. ילדים (טוב, בעיקר בנות) אוהבות את המשחק הזה בגלל שמדובר על מלכות שונות – מלכת כלבים ,מלכת ורדים, מלכת טבסים וכו', הורים אוהבים את המשחק הזה כי מדובר פה על למידת חשבון ולוגיקה.

איך משחקים?

כל שחק מקבל 5 קלפים ליד. כל הקלפים של מלכות (רדומות) אז כלפי מטה באמצע שולחן. עם קלפים שיש ביד אפשר לעשות משהו בתור שלך. אם יש מלך  אז פותחים מלכה אם יש אביר – אפשר לנסות לגנוב מלכה משחק אחר, (אבל עם יש לו דרכון הוא יכול להגן על עצמו), אם יש שיקוי שינה – מרדימים מלכה פתוחה של מישהו אחר (הוא יכול להתגונן עם שרביט), אם אין לא מלך ולא אביר ולא שיקוי, אז אפשר להחליף קלפים שיש בידיים לפי חוקי משחק. בסוף תור – לוקחים עוד קלפים מהקופה כך שיהיו 5 קלפים בידיים. בעצם כללי משחק מלאים תוכלו למצוא בגוגל, או בקופסת משחק, כי כמו שאתם רואים בתמונה אפילו מסין קיבלתי משחק בעברית!! (תסתכלו על קלף של מלכה שפתוח).

בארץ משחק הזה עולה כ 60-80 שקלים, באיביי מקבלים אותו דבר ב 20-30 שקלים.

תוכלו לקנות משחק כאן

SLEEPING QUEENS

 

משחק הבאה, שגם הוא מאד פופולרי בארץ – דאבל, או SPOT IT

משחק קלפים דאבל

משחק קלפים לילדים דאבל הוא כיפי, פשוט ומאד פופולרי. זה משחק לריכוז ותגובה. אפשר לשחק בו בכמה צורות, אנחנו משחקים בצורה הכי פשוטה – כל שחקן מקבל קלף, ויש קלף בעמצה. פותחים כל הקלפים בו זמנית. ואז כל אחד משווה קלף שלו לקלף האמצעי ומחפש פרט דומה, ותאמינו או לא אבל קלפים בנויים כך, שבכל זוג קלפים תמצאו משוה דומה. מי שמצא ראשון ואמר – לוקח את זוג הקלפים. ואז פותחים קלפים הבאים. וזוכה – שחקן עם הכי הרבה קלפים בסוף. פשוט, מהיר, ומצחיק. אנחנו גם מבלבלים בשפות (בת שלי דו לשונית) – לפעמים זה בעברית לפעמים זה ברוסית.

בשביל המחשה בלבד אני עשיתי צילום מסך להשוואת מחירים בין מחירים בישראל לבין משהו שנמכר באיביי

משחק קלפים

 

בארץ משחק עולה כ 50-70 שקלים, באיביי תמצאו את זה בכ 20 שקלים כולל משלוח חינם לישראל

אפשר לקנות כאן

SPOT IT

 

 

חבלן = סבאטור

משחק קלפים

 

חבורת הגמדים מחפשת אוצר במכורות, בדרך לחיפושיהם הם יצטרכו להתמודד עם חבלנים – זה תיאור מאד מקוצר. תוכלו לקרוא כללים בעברית כאן  בארץ מוכרים את המשחק הזה בכ 60-80 שקלים, באיביי תוכלו למצוא אותו במחיר של כ 20 שקלים. ההבדל היחיד יהיה שכללים הם בסינית, אבל כבר נתתי לכם לינק להדפסה של כללים בעברית, אז אל דאגה. אני קניתי את המשחק הזה אבל הוא מיעוד לילדים יותר גדולים קצת מהבת שלי, החל מגיל 8 בערך, כך שבנתיים אנחנו לא משחקים.

לקנות כאן

חבלן = סבאטור

 

 

עוד משחק שמצאתי שהוא מאד מגניב, WANTED – ממותג RAVENSBURGER. כאן משחק מצחיק וכיפי, כאשר כל אחד משחקנים צריך לעשות משימה מסויימת לפי קלף שיצא לו.

wanted

 

 

 

 

 

משחק DIXIT

DIXIT משחק

הרבה אנשים אוהבים אותו, הוא באמת כיפי ויקר בארץ, הנה באליאקספרס ב 16$ בלבד

לקנות כאן:

DIXIT

 

 

מקווה שפוסט הזה עזר לכם לקנות משחקים זולים!

 

Share This:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *