קנה יותר – שלם פחות. שיטות לחסוך בקניות באינטרנט.

Start button

היום אני רוצה לדבר על נושא של חיסכון בקניות. איך אפשר לההנות מהקניה ולשלם פחות, איזה שיטות קיימות שמאפשרות לשלם פחות?

קודם, באו, נשאל את עצמנו – איך אנחנו חוסכים כאשר קונים לא באינטרנט ?  כמובן זה תלוי מה אנחנו רוצים לקנות.

למשל, אם זה אוכל – אז פשוט הולכים לסופר גדול, או כזה ששמענו מחברים שהוא זול ועושים קניה, כאשר תוך כדי קניה בוחרים פרטים לפי מחיר ולפי הרגלי קניה.

כאשר מדובר, למשל בבגד, אז רובינו נחכה להנחות, לסופי עונה, נעקוב אחרי פרסומות ברדיו ובטלוויזיה, ברור שעדיף לקנות משהו יותר זול, מאותו דבר יותר יקר. בעצם זה הכל. תקופת חגים, קופונים בעיתונים וחברים.

אותם שיטות חיסכון רלוונטיים גם לגבי קניות באינטרנט, אבל יש עוד כמה דרכים נוספות שמורידות עלויות הקניה.

בואו נעבור על כל השיטות:

1. הנחות ומבצעים.

ההבדל הקטן מקניה רגילה בקניה וירטואלית, שצריך לעקבו אחרי חגים של אותה מדינה איפה שנמצאת חנות/אתר. הרי כאשר אנחנו חוגגים חנוכה, ומבצעים בחנויות בארץ לא כל כך גדולות, בארה"ב חוגגים חג המולד וזה זמן הנחות הכי מטורפות. וכך גם עם החגים אחרים.

מכיוון שהרבה מאד חנויות מקורן בארה"ב הנחות גדולות מותאמים לפי חגים שלהם.

25 בדצמבר – חג המולד. הנחות הכי גדולות

יום חמישי הרביעי בנובמבר – Thanksgiving Day

יום שיש הרביעי בנובמבר – יום שיש השחור

31 באוקטובר – Halloween

יום שני הראשון  בספטמבר – יום העובדים

4 ביולי – יום העצמאות.

יום ראשון השלישי  ביוני – יום האב.

יום שני אחרון במאי – יום הזיכרון

יום ראשון השני במאי – יום האם.

22 באפריל – יום כדור הארץ

יום שני השלישי בפברואר – יום הנשיא

14 בפברואר – יום האהבה

זהו בעצם התאריכים כאשר יש הנחות הכי משמעותיות באתרים שמוכרים בארה"ב או שמקורם בארה"ב או שלקוחות שלהם מארה"ב. שבוע לפני תאריך כדי להתחיל לבדוק איזה מבצעים חנויות מציעים.

הערה קטנה: קונים אצל סינים, תדעו, שראש השנה הסינית היא חג גדול, כאשר הכל שם סגור. חוגגים אותו  בסוף ינואר-תחילת פברואר , ובמקום הנחות ומבצעים באתרים סינים, הכל נסגר. הרבה מוכרים וחנויות  באיביי נסגרות לתקופת החגים, דואר סיני מתחיל לעבוד לאט יותר, כך שכאשר אתם מבצעים הזמנות בינואר צריך לקחת זאת בחשבון.

2. קודים וקופונים. 

נכון שאתם לפעמים גוזרים קופונים מעיתונים? גם אני. אז גם בקניות באינטרנט יש קופונים! זה מגיע בכמה צורות. עם אתם רשומים באתר ומקבלים הודעת באמייל, אז אל תמהרו לשלוח את זה לזריקה, לפעמים יש שם קודים.

זה יכול להיות:

– קוד 10% הנחה לקניה הבאה, תקף למשך חודש

– קופון הנחה ל 5$ לכל קניה.

– קוד 20% תקף לקניית משחקי לגו

– קופון הנחה ליום הולדת בסה"כ 10$ תקף ליומיים.

– קוד למשלוח חינם

– קופון להנחה 1+1

ונוספים רבים. אבל שתדעו יש את זה בכל חנות וחנות. מה עושים עם זה? כשאתם מסיימים קניה אז בדרך כלל למטה יהי מין חלון קטן שיהיה כתוב "Сoupon code" או משהו דומה – תכניסו קוד הקופון שם בחלון, תלחצו "Apply" ותסתכלו אם קיבלתם הנחה או לא. בד"כ ניתן לנסות כמה שאתם רוצים אבל, להשתמש רק באחד מהם.

טיפ נוסף. לפני כל קניה לכו לגוגל ופשוט תחפשו לפי שם החנות ומילה "קופון"

(לדוגמה: "Modnique coupon")

הרבה פעמים ניתן להגיע לאתרי קופונים שמרכזים את כל הקופונים האפשריים ואולי תמצאו שם. אפילו שזה הנחה בסה"כ 5%, הרי לא עשיתם כמעט ושום מאמץ בשביל לקבל את זה – שווה, לא?

קונים פעם ראשונה באתר? אל תמהרו לשלם, עבור הרבה אתרים ניתן למצוא קוד הנחה לקניה ראשונה, עוד פעם תלכו לגוגל ותכניסו שם החנות ומילים "קניה ראשונה"

לדוגמה "MANDCO FIRST TIME COUPON"

שימו לב! הרבה אתרים לא מאפשרים שימוש ביותר מקופון הנחה אחד, אז תבחרו קופון הכי שווה.

3. קאש-באק. 

קאש-באק זה אתרים שעושים פרסומות לחנויות, מקבלים כסף מחנויות כאשר מישהו מבצע רכישה דרך לינק שלהם, ובמטרה למשוך אנשים שילכו דרך לינקים שלהם נותנים להם אחוז מסוים מהקניה.

בדרך כלל אחוז קטן בין 1% – 9%.

כאן תוכלו לקרוא בצורה מפורטת יותר

חשוב לציין, כדי ללכת לאתר, לאסוף סל קניה, ואז לצאת ולהיכנס דרך אתר הקאש-באק ולעשות קניה בצורה מהירה, כאשר סל הקניות כבר מלאה. למה? כי לינקים של אתרי קאש-באק נסרפים מהר, כלומר, אי אפשר להיכנס דרך אתר קאש-באק ואז חצי שעה לבחור חולצה – לא תקבלו החזר מקאש-באק בצורה כזאת.

אומנם, אחוז ההחזר קטן, אבל הוא מצטבר, וזה מאד נעים מידי פעם לקבל סכום קטן לפייפאל לקניות קטנות באיביי, למשל.

4. נקודות זכות\נקודות בונוס

הרבה אתרים מציעים ללקוחות הנחות נוספות בצורת אספת נקודת זכות. כלומר, על כל קניה אתם מקבלים מספר נקודת מסוים (למשל על כל 10 דולר נקודה 1). כאשר אפשר להמר נקודות אלה בכסף שאפשר להשתמש בהם לקניה הבאה (לדוגמה כל 20 נקודות 2 דולר).  בדרך כלל כאשר נקודות אלה נצברות הן יורדות באופן אוטומטי בחשבון. אפשר להשתמש יחד עם קאש-באק וגם קופונים להנחה.

כדי לבדוק כל אתר לנושא של "loyalty points" – לפעמים אתרים דורשים הרשמה נוספת לתכנית של נקודות אלה.

5. חבר-מביא-חבר.

זאת בעצם מין שיטת מכירה כמו פירמידה. אבל למה לא? אם אתם מרוצים מקניה, ורוצים לשתף חברים ומשפחה בחווית קניה למה גם לא להרוויח קצת? אתרים גדולים ומכובדים עושים זאת. אני כתבתי כבר על

Modnique

iherb

Vitacost

יש עוד הרבה אתרים שאימצו שיטה זו. כעיקרון יש שתי דרכים שאתרים עושים זאת:

– חבר המביא מבקבל משהו (קופון הנחה לקניה הבאה) וחבר שהביאו אותו לא מקבל כלום (Modnique).

– גם חבר שמביא מקבל, וגם חבר שהביאו אותו מקבל (iherb, vitacost) – שיטה יתר מוצלחת לדעתי, כי כך יש לאנשים יותר מוטיבציה להירשם בלינק מסוים ולעשות קניה.

שיטה זאת נקראת "refferal program"  תחפשו באתר עם יש להם תכנית כזאת, תצטרפו עם צריך להצטרף, ואז תחפשו איפה הלינק הספציפי שלכם, שמעכשיו, אם אתם מספרים לחברים על האתר תתנו את לינק הספציפי הזה. כאן כל שלושת הצדדים נהנים מהעסקה – חנות מפרסום כמעט חינם, שני החברים מהנחה כספית לקניה.

האם פספסתי משהו?

Share This:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *