בלק פריידיי – מדריך למתחילים

בלק פריידי

כל שנה פעם אחד בשנה יש בארה"ב יום מכירות – כאשר חנויות מתחילות לעבוד מוקדם ומסיימות מאוחר, וכאשר יש תורים ענקיים של אנשים שרוצים לבזבז כסף -זהו בלק פריידיי. בלק פריידיי מתקיים ביום שיש הרביעי (אחרון) בחודש נובמבר. ועכשיו, כאשר קניות באינטרנט מפותחות בלק פריידיי עבר גם לחנויות האינטרנטיות.

יותר מזה, אחרי בלק פריידיי יש Сyber Monday (סייבר מנדיי) זהו בלק פריידיי של חנויות האינטרנטיות, כאשר אתרים עושים מבצעים ומכירות.

יותר מזה, בעצם כל השבוע אחרי בלק פריידיי זהו שבוע של הנחות ומבצעים באתרים ברחבי העולם. כך שכדי להיות מוכנים – השנה בלק פרידיי הוא ב- 28.11.2014. פוסט זה – הוא פוסט הכנה, אני רוצה לספר לכם מה היה שווה שנה שעברה ולפניכן, איפה כדי לחפש ואיפה לא.

אתרים שמשתתפים בבלק פריידיי

כמובן אי אפשר לכתוב על כל האתרים שמשתתפים בבלק פריידיי, אבל אני יכולה לכתוב על כמה שאני מכירה ושנראים לי מעניינים או נראה לי שהם יכולים להיות מעניינים לקונים ישראלים. בואו נעבור אליהם.

 

בגדי ילדים

Carters – אין משלוחים לישראל, צריך להשתמש בחברת שילוח. כאן תוכלו למצוא מדריך לקניה באתר ואיך זה עובד עם חברת שלילוח. ודרך הגב, לא הייתי רצה לקנות בלק פרידיי כי לדעתי, לפני חג המולד יש מבצעים יותר שווים. שנה שעבר בבלק פריידיי מבצעים היו: 50% פלוס 20% עם קוד ומשלוח בתוך ארה"ב בחינם.

ChildrenPlace –  אין משלוחים לישראל, צריך להשתמש בחברת שילוח. שנה שעברה מבצעים בבלק פרידיי היו: 40% נוספים עם קוד.

Crazy8.com – אתר בת של צ'לדרן פלייס, אין משלוחים לישראל.

Gymboree – לדעתי אתר יותר איכותי ממוזכרים למלה. אין משלוחים לישראל. יש תוכנית נאמנות (gymbacks). אין משלוחים לישראל. שנה שעברה בבלק פרידיי מבצעים היו: 30% פלוס משלוח חינם בארה"ב.

buybuybaby –  עודפים של מותגים מוכרים (יש קרטרס גם). אתר שולח לישראל במחיר יחסית גבוהה (20 דולר), אבל מחירים שם חסרי תקדים. שולחים לא כל המוצרים.

 

בגדי ספורט, טיולים, תוספי תזונה, ויטמינים

Cabela's– אתר מתמחה במכירת בגדים ונעליים לספורט וטיפולים. יש משלוחים לישראל, מחיר משלוח כ- 20 דולר. יש מותגים מאד ידועים ומוכרים.

Sierratradingpost.com  – עוד אתר שווה במיוחד לבגדי ספורט וטיולים, כמובן נעליים ועוד ציוד. מחיר משלוח לישראל לא זול, כך שאפשר לחשוב לשלוח דרך חברת שילוח.

Puritan's Pride – אתר שמתמחה במכירת תוספתי תזונה וויטמינים. מחירים מאד נמוכרים. שולחים לישראל אבל מחיר משלוח החל מ- 30 דולר. שנה שעברה בבלק פריידיי היה משלוח חינם לישראל – לאנשים שקונים הרבה תוספי תזונה זה חסכון של מאות שקלים.

vitacost – אתר אמריקאי ששולח לישראל. מתמחים במכירת פרודוקציה "ירוקה" ו"אורגנית" . התרשמות שלי מהקניות באתר תוכלו לקראו כאן. שנה שעברה היו קודים שווים ערך ל- 10% הנחה.

 

נעליים, תיקים

6pm.com וגם zappos.com – שני אתרים עם מבחר דומה – נעליים, בגדים ותיקים. ידועים בעיקר הודות למבחר עצום של נעליים. אין משלוחים לישראל, שולחים דרך חברת שילוח.

shoemetro  אתר נעליים. שולח לישראל. מחיר משלוח של זוג ראשון 18 דולר, של כל זוג נוסף 8 דולר.

 

בגדים

MyHabbit  – אתר בת של אמזון. משלוח לישראל 15 דולר, פלוס לוקחים כל המסים (מחזירים אם לוקחים יותר).

Gilt – אתר מוכר לא רק בגדים, גם נעליים, צעצועים ועוד. אני אישית קניתי ממנו הרבה נעלי ילדים. משלוח לישראל 10 דולר (צריך להוסיף לסל יותר מ- 2 זוגות נעלים), וגם להזמנה ראשונה ניתן לקבל 25 דולר הנחה בקניה מעל 75 דולר בהרשמה עם לינק שלי. גם לקוחים כל המסים בזמן הקניה. בארץ אין צורך לשלם כלום.

Macy's קניון וירטואלי, חנות שמוכרת מותגים שונים. שולחים לישראל אבל לא זול. אם אני לא טועה, חוץ מהנחה עם קוד שנתנה 10% היה גם משלוח חינם לישראל – וזה היה ממש שווה.

 

זירת מסחר

ebay.com – גם איביי משתתף בבלק פריידיי. כמובן. אבל מכיוון שבלק פרידיי זהו חג אמריקאי, אל תחפשו חנויות סיניות שהוזילו מחירים. תחפשו חנויות באיביי שמקורם בארה"ב. וכמובן הרבה מהחנויות האלה לא שולחים לישראל או שולחים מאד יקר, אז תדאגו לארגן לכם לפני בלק פריידיי כתובת אמריקאית אצל חברת שילוח ותעדכנו אותה בפייפאל שלכם.

amazon.com – גם אמזון משתתף בבלק פריידיי, אבל גם אמזון שולח מאט מוצרים ישירות לישראל. אז עוד פאם תארגנו לכם כתובת אמריקאית מראש, תאדכנו אותה בחשבון שלכם באמזון.

 

המלצה מספר 1

תיהיו מוכנים, תתכילו לקרוא עכשיו על בלק פריידיי, תתחילו לחפש חנויות שמוכרות ושולחות לישראל או לברר עם איזה חברת שילוח הכי משתלם לשלוח חבילות מאתרים שלא שולחים לישראל. יש כמה אתרים שמרכזים ידע לגבי בלק פריידיי. למשל:

https://blackfriday.com/

http://www.theblackfriday.com/

תסתכלו באתרים אלו – האם יש אתרים שמוזכרים שם שאתם מכירים או פשוט תכנסו לאתרים שמשתתפים בבלק פריידיי תסתכלו האם יש שם משהו שרציתם לקנות?

תכינו לכם רשימה של מוצרים שאתם צריכים לקנות או רוצים ופשוט מחיר גבוהה מידי – אולי דווקא בבלק פריידיי תמצאו במחיר מוזל?

 

המלצה מספר 2

תרשמו לכמה אתרי קאש-באק. מה זה קאש-באק אתם יכולים לקרוא כאן  אבל בשתי מילים – זה אתרים שאם אתם עוברים דרכם לפני קניה באתר כלשהו, תקבלו אחוז מסוים כהחזר לחשבונכם. מאד נחמד. למה הם עושים את זה? כי הם מפרסמים אתרים – וזה שיטת פרסום שלהם – הם מקבלים כסף עבור פרסום ופשוט נותנים לכם חלק ממנו כדי למשוך אתכם לאתר שלהם. אתרי קאש-באק פחות או יותר מתחלקים לפי מדינות – כלומר לאתרים אמריקאים יש אתרי קאש-באק אחרים מאתרים צרפתיים. כלומר, הפעם אותנו מעניינים אתרי קאש-באק אמריקאים. אני בעיקר משתמשת בשניים – ebates and extrabux.

לאנשים מתחילים אני ממליצה על אתר קאש-באק

ebates

למה? כי הוא יותר פשוט מבין השניים. קודם כל החזר נעשה באופן אוטומטי פעם ב- 4 חודשים, ואם יש לכם יותר מ- 5 דולר על החשבון. דבר שני – קאש-באק נאסף לכם באופן אוטומטי לחשבון בלי שאתם תעשו משהו. בהרשמה עם הלינק שלי תקבלו 5 דולר לחשבון שלכם (תוכלו לקבל אותם 5 דולר, כאשר תתחילו לצבור כסף מהקניות באתרי אינטרנט).

חשוב! להגדיר בהגדרות החזרת כסף לחשבון פייפאל שלם, אחרת הם שולחים צ'ק הביתה. וצ'ק ל 5-10 דולר זאת בדיחה, תשלמו עמלה לבנק גבוהה יותר מהצ'ק עצמו.

למה טוב אתרי קאש-באק בבלק פריידיי? כי הם מרכזים את כל הקופונים וקודים עדכניים – זה מאד נוח להיכנס לאתר קאש-באק ולראות איזה קופונים קיימים עכשיו. חוץ מזה בבלק פריידיי החזר בקאש-באק בדרך כלל עולה, לפעמים פי 2 אפילו. למשל לקררטס בדרך כלל החזר 2% מסכום הקניה, שנה שעברה בבלק פריידיי החזר היה 4%.

 

המלצה מספר 3

אל תמהרו לקנות ואל תצפו למחירים ממש נמוכים. אני אומרת מניסיון שלי. בואו נעבור על שנה שעברה ומבצעים שהיו באתרים מסומימים. אני אתן לכם דוגמאות של אתרים נוספים ששנה שעברה עקבתי אחריהם

https://www.victoriassecret.com – משלוח חינם בתוך ארה"ב (בלבד) והנחה של 15 דולר בקניה מעל 100. אתר שולח לישראל.  ואם תסתכלו, אז גם עכשיו באתר יש אותה מבצע, כלומר בבלק פריידיי לא היה משהו מיוחד.

http://www.shopbop.com – מבצעים בין 15% עד 25% על הכל. אתר שולח לישראל (בחינם בקניה מעל 100 דולר). במשך שנה אפשר לתפוס הנחה של 30%.

levis – אתר הרשמי של ג'ינס הידוע. לא שולחים לישראל. לשלוח דרך חברות שילוח. בבלק פריידיי היה מבצע של 50%, היה אפשר לקנות גינס 501 ב- 25 דולר.

disneystore – מוכרים הכל קשור לדמויות הדיסני – בובות, בגדים, צעצועים ועוד. שולחים לישראל, אבל מחיר משלוח לא זול. בבלק פרידיי שנה שעברה היה 50% ועוד 20% עם קוד פלוס משלוח חינם בתוך ארה"ב.

landsend – מותג משל עצמו מאד איכותי. בגדים, הנעלה לכל המשפחה. שולחים לישראל אבל יקר יחסית. בבלק פרידיי שנה שעברה מצבעים היו 30% עם קוד. כרגע אם תכנסו לאתר גם יש מבצע של 30%.

 

שורה תחתונה

לא להתלהב! יש מבצעים, לפעמים זה ממש משתלם, אבל זה לא מוצרים בחינם. אל תאבדו ראש. תחליטו מראש מה אתם רוצים ומה אתם צריכים לקנות. תכינו סל קניה באתר שאתם רוצים לקנות בו. ותעקבו אחרי מבצעים. אני ממליצה לא להתחיל לקנות מאתרים שאתם לא מכירים במהירות ובלי לחשוב, במיוחד כאשר אתם לא יודעים מה מחיר משלוח ובאיזה דרך שולחים חבילות לישראל. האם זה משלוח רגיל? האם זאת חברת שילוח? האם צריך כתובת אמריקאית? וכמה חבילה שוקלת – כמה חברת שילוח תקח כסף?  תחשבו טוב טוב, תעשו שיעורי בית, תכינו את עצמכם. ואל תשכחו שאחרי בלק פריידיי יש סייבר מנדי, ואחר כך יש חג המולד – וזה זמן למבצעים והנחות ולפעמים יותר גדולות מאשר בבלק פרידיי..

 

לכולכם קניות מוצלחות!

Share This:

2 thoughts to “בלק פריידיי – מדריך למתחילים”

  1. היי,

    קרייזי8 הם חברת בת של ג'ימבורי, לא של הצ'ילדרן פלייס.

    אני מאוד אוהבת אותם, ובקנייה ראשונה (בהצטרפות לרשימת התפוצה) מקבלים 20% הנחה התקפים על כל האתר, כולל כפל הטבות.

    ג'ימבורי אולי איכותיים, אבל המידות שלהם מבולבלות לחלוטין. הזמנתי לבת שלי בגדים במידות 4T ו- 4 להשנה וקצת 5T ו- 5 לשנה הבאה (זה היה בקיץ). חלק מה- 5 ישבו עליה בדיוק, ככה שאין מה לדבר על שימוש בקיץ הבא…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *